путін заявив про «дзеркальні заходи», якщо США розмістять у Німеччині далекобійні ракети

Глава росії володимир путін заявив, що в разі розгортання США далекобійних ракет у Німеччині москва вважатиме себе вільною від мораторію на розміщення власного ударного озброєння.

Про це пише пропагандистське інформагентство «РИА Новости». 

За словами путіна, у зоні досяжності ракет, які США хочуть розмістити в Німеччині,  опиняться важливі російські об'єкти державного та військового управління, адміністративно-промислові центри та оборонна інфраструктура, а час досягання цілей для цих ракет становитиме близько десяти хвилин. 

«Вживатимемо дзеркальних заходів щодо їхнього розгортання з урахуванням дій США, їхніх сателітів у Європі та в інших регіонах світу», — заявив путін.

Так, він стверджує, що в разі реалізації США таких планів росія вважатиме себе вільною від раніше взятого на себе «одностороннього мораторію» щодо розгортання ударних засобів середньої та меншої дальності, включно з підвищенням можливостей берегових військ Військово-морського флоту рф.

Під «одностороннім мораторієм» глава рф мав на увазі договір між СРСР та США, підписаний у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити всі комплекси балістичних і крилатих ракет наземного базування середньої (1000-5500 км) та меншої (від 500 до 1000 км) дальності, а також не виробляти, не випробовувати й не розгортати ракети в майбутньому. Угода припинила дію у 2019 році після взаємних звинувачень у порушенні положень документа.

Що передувало?

На полях липневого саміту НАТО у Вашингтоні США та Німеччина зробили спільну заяву про те, що Вашингтон має намір з 2026 року розмістити у Німеччині ракети великої дальності Tomahawk та SM-6.

У такий спосіб Сполучені Штати прагнуть посилити військове стримування, щоб захистити партнерів по НАТО в Європі.