Рада ЄС погодила надання Україні €4,2 млрд за програмою Ukraine Facility
Рада Євросоюзу 6 серпня схвалила виділення 4,2 мільярда євро в межах програми макрофінансової допомоги Ukraine Facility.
Про це повідомило угорське головування в Раді ЄС.
Там зазначили, що це рішення підтримує макрофінансову стабільність України та функціонування її державного управління.
У Міністерстві фінансів України зазначили, що кошти спрямують на першочергові соціальні та гуманітарні видатки державного бюджету.
«Вдячний Європейському Союзу за позитивну оцінку проробленої [українським] урядом роботи та за розуміння потреб України. ЄС є найбільшим донором зовнішнього фінансування з 24 лютого 2022 року. Міжнародна допомога відіграє вирішальну роль у забезпеченні бюджетної ліквідності та збереженні макрофінансової стабільності в умовах невизначеності», — прокоментував міністр фінансів України Сергій Марченко.
У пресслужбі Ради ЄС заявили, що Україна виконала необхідні умови та реформи, передбачені в українському плані реформ (Ukraine Plan), для отримання коштів.
Ці реформи охоплюють управління державними фінансами, управління державними підприємствами, бізнес-середовище, енергетику та розмінування.
Рада ЄС також підкреслила важливість якнайшвидшого виділення коштів через складну фінансову ситуацію в Україні.
Що таке Ukraine Facility?
Ukraine Facility — програма багаторічної фінансової допомоги Україні від ЄС. Вона передбачає надання 50 мільярдів євро впродовж 2024-2027 років. Із цієї суми 39 мільярдів євро спрямують у держбюджет для посилення макрофінансової стабільності. Решта — спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах, покриття відсотків за кредитами тощо.
На початку лютого всі 27 лідерів Євросоюзу погодили цю програму, хоча, за даними ЗМІ, ЄС довелося піти на компроміси, щоби схилити до цього Угорщину.
Уряд України своєю чергою ухвалив план виконання умов для отримання цієї допомоги. Йдеться про європейські підходи до реформи державного управління, до боротьби з корупцією, до економічних та секторальних реформ у різних галузях: від енергетики до аграрної сфери. Крім того, у документі прописані «наскрізні напрями», як-от «зелений» перехід, цифровізація та євроінтеграція.
- Поділитися: