«Талібан» надіслав москві заявку на участь у саміті БРІКС

Радикальне угруповання «Талібан», яке захопило владу в Афганістані, скерувало москві заявку на участь у жовтневому саміті БРІКС, який організують у російському місті Казань.

Про це пише пропагандистське видання «РИА Новости».

У листі зазначено, що на захід хочуть відправити віцепрем'єр-міністра та керівника політичного крила «Талібану» Абдулу Гані Барадара. Заявку надіслали помічникові лідера рф Юрію Ушакову. 

«Ми висловлюємо інтерес до участі у саміті делегації високого рівня, зокрема заступника прем'єр-міністра Афганістану Абдули Гані Барадара, а також мене разом з іншими учасниками», — йдеться у листі призначеного талібами міністра промисловості й торгівлі Афганістану Нуріддіна Азізі.

Більше про БРІКС

Ця міжнародна організація заснована у 2009 році в Єкатеринбурзі чотирма найбільшими за площею та населенням країнами, що розвиваються: Бразилією, росією, Індією та Китаєм. Роком пізніше до них приєдналася Південна Африка.

На 15-му саміті до БРІКС запросили Аргентину, Ефіопію, Єгипет, Іран, ОАЕ та Саудівську Аравію. Після приходу до влади в Аргентині Хав’єра Мілея ця країна відхилила запрошення. Саудівська Аравія не приєдналася до блоку, хоча заявила, що розглядає це питання.

Країни БРІКС вважаються головним геополітичним суперником «Великої сімки» — провідних розвинутих економік світу: США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії та Канади.

Таліби в Афганістані

У серпні 2021 року рух «Талібан» захопив владу в Афганістані. Президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.

США та інші країни НАТО вивели з Афганістану своїх військовослужбовців. Джо Байден пояснив, що «не може знайти виправдання подальшій американській присутності в центрі громадянського конфлікту в іншій країні». Війська західної коаліції перебували в Афганістані з 2001 року. Військова операція почалася після терактів 11 вересня 2001 року у США.

Після захоплення влади талібами західні країни евакуювали своїх громадян і деяких афганців.

У січні 2022 року «Талібан» уперше після захоплення влади в Афганістані провів офіційні перемовини із західними чиновниками в Європі.

Таліби обіцяли не запроваджувати сувору систему шаріату за середньовічним зразком, яка передбачає значні порушення прав людей. Проте реальна ситуація свідчить, що «Талібан» обіцянки не дотримався.

Попри запевнення «Талібану» створити інклюзивний уряд, усі оголошені урядовці — або представники угруповання, або їхніх союзників. І всі — чоловіки. Бойовики заявили, що «жінки не можуть бути міністрами, бо вони повинні народжувати».

А пізніше угруповання наказало працівницям органів міської влади в Кабулі залишатися вдома, якщо їхню роботу можуть виконувати чоловіки.