Джонсон вважає, що путін не напав би на Україну, якби Трамп був президентом, бо він «непередбачуваний»

Ілюстративне фото. Борис Джонсон та Дональд Трамп на засідання Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, вересень 2020 року
Ілюстративне фото. Борис Джонсон та Дональд Трамп на засідання Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, вересень 2020 рокуAP Photo / Evan Vucci

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що глава рф не почав би повномасштабної війни проти України, якби Дональд Трамп був президентом США, оскільки республіканець є вкрай непередбачуваним.

Свої судження він висловив у інтерв’ю Telegraph.

На думку Джонсона, абсолютна непередбачуваність є однією з головних чеснот Трампа.

«Він вислав 60 російських шпигунів після отруєння в Солсбері. Він був набагато жорсткішим щодо війни в Сирії, ніж адміністрації демократів. Він був жорсткішим щодо Корпусу вартових ісламської революції Ірану, а потім він першим передав Україні ракети Javelin», — відзначив Джонсон.

На питання, чи варто Україні боятися перемоги Дональда Трампа на майбутніх президентських виборах у США, ексочільник британського уряду заявив, що нинішня російсько-українська війна є екзистенційно важливою, а поразка України буде катастрофою. За словами Джонсона, Трамп розуміє це.

«Я не думаю, що він захоче увійти в історію як людина, яка розпочала свій другий президентський термін не з того, щоб зробити Америку великою, а з того, щоб знову зробити Радянський Союз великим. Усі людські інституції потребують лідера. У світі лідером є Америка. І на мою думку, світ є щасливішим, квітучим місцем, коли у вас є сильна Америка та сильний лідер і коли люди відчувають, що підтримується певний порядок», — заявив Джонсон.

Трамп і війна в Україні

Дональд Трамп публічно не оприлюднював своїх планів щодо України, хоча й раніше неодноразово стверджував, що закінчить війну, якщо буде переобраний. На дебатах із Джо Байденом 28 червня він назвав «неприйнятними» вимоги путіна про виведення українських військ з окупованих регіонів та відмову України від вступу до НАТО.

Уже у вересні на дебатах з Камалою Гарріс, яка стала кандидаткою від демократів після того, як Байден вийшов із президентських перегонів, Трампа двічі запитали, чи хоче він, щоб Україна перемогла у війні проти росії. На це він двічі відповів, що хоче, аби вона припинилася й не гинули люди.

Гарріс своєю чергою заявила, що Трамп просто здасть Україну за 24 години після того, як стане президентом.

Джеймс Ді Венс, якого Трамп обрав своїм кандидатом у віцепрезиденти, заявив, що угода про завершення війни в Україні може передбачати замороження бойових дій на теперішній лінії фронту та відмову України від вступу до НАТО.

Reuters писав, що радники Трампа представили план, згідно з яким той у разі переобрання надаватиме Україні додаткову військову допомогу, тільки якщо Київ погодиться на переговори з москвою. Окрім цього, кандидат у президенти США заявляв, що зупинить фінансову допомогу Україні.