Генсек ООН все-таки поїхав до росії на саміт БРІКС — «Голос Америки»

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш прибув із неанонсованим візитом до російської Казані в день початку триденного саміту країн БРІКС, що відбувається 22-24 жовтня.
Про це пише «Голос Америки». Участь у саміті підтвердив заступник речника ООН Фархан Хак, цитує Anadolu.
За словами Хака, генсек відвідає цей саміт, як він робив це раніше в Південній Африці, — це «стандартна практика відвідування зустрічей організацій із великою кількістю важливих держав-членів».
«Ця зустріч має велике значення для роботи ООН, оскільки країни БРІКС представляють приблизно половину населення світу», — заявив він.
За словами Хака, генсек ООН проведе кілька двосторонніх зустрічей на полях саміту. Очікується, що під час саміту посадовець порушить питання, що стосуються України, Сектору Гази, а також свободи судноплавства в Чорному морі.
На критику щодо того, що глава ООН прийняв запрошення лідера росії володимира путіна, Хак сказав, що Гутерреш також має намір відвідати Україну, а його попередні заяви щодо російсько-української війни залишаються в силі.
Раніше про те, що генсек ООН приїде до Казані, вже розповідав помічник російського лідера Юрій Ушаков. За його словами, Гутерреш зустрінеться з путіним 24 жовтня.
Міністерство закордонних справ України розкритикувало таке рішення. Там нагадали, що Гутерреш відмовився їхати на Саміт миру, який у червні Україна організувала у Швейцарії.
Що таке БРІКС?
Ця міжнародна організація заснована у 2009 році в Єкатеринбурзі чотирма найбільшими за площею та населенням країнами, що розвиваються: Бразилією, росією, Індією, Китаєм. Роком пізніше до них приєдналася Південна Африка.
На 15-му саміті до БРІКС запросили Аргентину, Ефіопію, Єгипет, Іран, ОАЕ та Саудівську Аравію. Після приходу до влади в Аргентині Хав’єра Мілея ця країна відхилила запрошення. Саудівська Аравія не приєдналася до блоку, хоча заявила, що розглядає це питання.
Країни БРІКС вважаються головним геополітичним суперником «Великої сімки» — провідних розвинутих економік світу: США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії та Канади.
- Поділитися: