У Фінляндії одному з лідерів ДШРГ «Русич» оголосили про підозру у воєнних злочинах, скоєних в Україні

Прокуратура Фінляндії висунула 5 обвинувачень одному із лідерів російської неонацистської диверсійно-штурмової розвідувальної групи «Русич» Воїславу Тордену (справжнє ім’я — Ян Петровський). Його підозрюють у скоєнні воєнних злочинів на сході України у 2014-2015 роках.
Про це пише фінське інформагентство Yle.
За даними фінських правоохоронців, Торден причетний до вбивства щонайменше 22 українських військовослужбовців та важкому пораненні ще 4 солдатів української армії.
Ще у 2016 році українські слідчі встановили причетність Петровського до збройних нападів на підрозділи українських військових, зокрема, поблизу Щастя на Луганщині у 2014 році, внаслідок чого загинули бійці 24 окремого штурмового батальйону «Айдар» та 80 окремої десантно-штурмової бригади Збройних сил України.
Утім, сам Петровський свою провину відкидає, заявляючи, що його група «захищала російських людей».
Більше про справу
Яна Петровського затримали у Фінляндії 20 липня 2023 року в аеропорту Гельсінкі-Вантаа, коли він збирався летіти до Ніцци, що у Франції. Він пред’явив фінським прикордонникам російський паспорт і посвідку на проживання, видану Фінляндією, на ім’я Воїслав Торден.
На підставі розвідувальних даних прикордонна охорона запідозрила, що попереднє ім’я чоловіка — Ян Петровський. За офіційними даними, Петровський мав заборону на в’їзд до всієї Шенгенської зони.
Україна звернулася до Фінляндії з проханням екстрадувати одного з лідерів «Русич» 15 серпня. Українська влада повідомила, що попереднє слідство і суд у справі бойовика проходитимуть у Дніпропетровській області. Його помістять у найближчий слідчий ізолятор.
Однак Верховний суд Фінляндії відмовив у видачі Петровського, обґрунтувавши це неналежними умовами в українських в’язницях. Фінські судді посилаються на рішення Європейського суду з прав людини, який визнав, що українські в’язниці порушують третю статтю Конвенції з прав людини.
Україна у своєму запиті про екстрадицію заявляла, що вона дотримується положень Конвенції з прав людини. Однак, на думку Верховного суду, це повідомлення не гарантує, що з бойовиком поводитимуться у належний спосіб.
- Поділитися: