Демократи підготували план, якщо Трамп передчасно оголосить себе президентом — Reuters

Демократична партія підготувала план дій на випадок, якщо Дональд Трамп спробує передчасно заявити про свою перемогу на президентських виборах, як це було у 2020 році.
Про це повідомляє Reuters.
Агентство нагадує зроблену Трампом цього тижня заяву про те, що він збирається оголосити про свою перемогу в день виборів, хоча експерти попереджають, що остаточний результат може стати відомим лише через кілька днів.
Його суперниця Камала Гарріс раніше заявила, що її штаб готується до такого розвитку подій.
Віцепрезидентка не пояснила, у чому полягає план її політичної сили. Проте високопоставлені представники партії повідомили агенції, що будуть «штурмувати ЗМІ, щоб боротися за суспільну думку і вимагати завершення підрахунку в усіх штатах».
«Щойно він неправдиво оголосить про перемогу, ми готові вийти на телебачення і розповісти правду, а також під'єднати широку мережу людей, які можуть використати свій вплив, щоб дати відсіч», — заявив високопоставлений чиновник Демократичної партії.
У 2020 році Трамп заявив про перемогу на ранок після дня голосування. Проте через щільність результатів у кількох штатах в американських медіа пішло ще три дні на те, щоб остаточно переконатися у хибності цього твердження та повідомити про обрання Джо Байдена. Республіканець досі відмовляється визнати свою поразку і бездоказово стверджує, що це були «вкрадені вибори».
Кандидат у президенти США Дональд Трамп уже заявив, що під час дострокового голосування у штаті Пенсильванія буцімто сталися фальсифікації. Наразі його опонентка Камала Гарріс здобула там більше голосів.
Такі заяви Трамп зробив на тлі побоювань, що в разі поразки він би намагався оскаржити результати виборів. Ще після програшу на виборах 2020 року експрезидент поширював неправдиві заяви про масове шахрайство під час голосування, це завершилося штурмом Капітолія 6 січня 2021 року.
Що сталося в Капітолії?
6 січня 2021 року сотні людей прорвалися через поліційний кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.
Відомо, що внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліціянт, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців.
Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.
- Поділитися: