Студентку, яка роздяглася в університеті Ірану на знак протесту, можуть катувати у психлікарні

Правозахисні організації висловили занепокоєння, що іранську студентку, яка роздяглася в університеті на знак протесту, можуть катувати. Влада Ірану заявила, що дівчину помістили до «спеціалізованого центру догляду».
Про це пише Guardian.
6 листопада посольство Ірану в Парижі повідомило, що затримана студентка «страждає на психологічну вразливість, і карета швидкої допомоги екстреної соціальної допомоги доправила її до спеціалізованого центру догляду». Що це за центр — не уточнюється.
Amnesty International в Ірані з посиланням на іранські державні ЗМІ пише, що студентку доставили до психіатричної лікарні. Організація заявила про стурбованість, що дівчині загрожує катування та інші види жорстокого поводження — примусове застосування хімічних речовин та електрошоку, тортури тощо. В Amnesty стверджують, що раніше фіксували такі випадки у психіатричних установах Ірану.
Центр прав людини в Ірані (CHRI) також заявив про практику примусового переміщення протестувальників, дисидентів і політичних в’язнів до психіатричних лікарень як інструмент репресій.
«Влада ізолює людину, посилює тиск на безпеку та жорстко контролює повідомлення, блокуючи журналістів і представників громадянського суспільства від незалежного розслідування або звітування про справу», — сказав Хаді Гхаемі, виконавчий директор CHRI.
CHRI закликав ООН, уряди, медичні та психіатричні асоціації в усьому світі вимагати від влади Ірану негайно відпустити дівчину.
У посольстві заявили, що затримана студентка є матір’ю двох дітей, яка розлучилася зі своїм чоловіком.
«Після одужання вона відновить навчання в університеті. Хоча, звичайно, остаточне рішення залишається за відповідними навчальними закладами», — зазначили в посольстві.
Що передувало?
2 листопада на території Ісламського університету Азад у Тегерані студентка роздягнулася до спідньої білизни на знак протесту проти жорстокого примусу до носіння хіджабу в закладі. Після того її затримали. За даними ЗМІ, перед цим дівчину цькували співробітники служби безпеки кампусу через її хіджаб.
У соцмережах поширилося відео, як група людей оточує дівчину та силою штовхає в автомобіль без розпізнавальних знаків. Після цього звісток про подальшу долю дівчини не було.
Нагадаємо, у квітні командувач Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) в Ірані заявив, що в країні з’явиться правоохоронний орган, який стежитиме за носінням жінками хіджабу.
Ще у 2022 році іранська «поліція моралі» затримала 22-річну Махсу Аміні за неправильне носіння хіджабу, після чого вона впала в кому та згодом померла. На тлі цього у країні спалахнули протести. Іранки почали публікувати відео, на яких зрізають волосся та палять хіджаби.
- Поділитися: