Президентка Грузії оскаржить результат виборів у Конституційному суді

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі подасть позов до Конституційного суду щодо порушення таємниці та прозорості парламентських виборів.
Про це вона розповіла на брифінгу, передає JAMnews.
Водночас президентка зауважила, що не вірить у справедливий вердикт, оскільки «жодна установа в цій країні більше не є незалежною».
«Це (роблю — ред.) не тому, що я вірю в Конституційний суд, а тому, що хочу повною мірою випробувати раду тих суддів, які опиняться перед вибором, якою країною ми хочемо бути й в якому напрямку має рухатися ця країна», — цитує Зурабішвілі «Ехо Кавказу».
Вона переконана, що для виходу з політичної кризи необхідно призначити повторні парламентські вибори, попередньо змінивши виборчий кодекс і створивши нову Центральну виборчу комісію, а також спеціальний суд для розгляду виборчих спорів. На думку Зурабішвілі, все це має бути зроблено за підтримки та участі міжнародних партнерів.
За словами одного з лідерів політичного обʼєднання «Єдність — Національний рух» Георгія Вашадзе, опозиція повністю поділяє позицію президентки.
«Ці вибори не визнані ні всередині країни, ні поза її межами, ні опозицією, ні президенткою, і сьогодні Грузією управляють самозванці. Тому наша боротьба буде до кінця, щоб ви, грузинський народ, перемогли», — заявив Вашадзе раніше на акції протесту перед Тбіліським державним університетом.
Вибори у Грузії
26 жовтня у Грузії відбулися вибори до національного парламенту. За результатами підрахунку 99,9% голосів перемогла партія «Грузинська мрія», яка досі перебувала при владі. Вона набрала загалом 53,93% голосів виборців.
Однак іще напередодні опозиційні грузинські політичні сили оголосили, що не визнають результатів виборів у країні. Результати не визнала і президентка Саломе Зурабішвілі.
Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних з парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.
Міжнародні спостерігачі відзначили, що хоча грузинські виборці й мали широкий вибір серед партій, саме голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Однак Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
- Поділитися: