Прем'єр-міністр Грузії: Готовий почати переговори про вступ до ЄС хоч сьогодні, якщо запропонують

Прем'єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе
Прем'єр-міністр Грузії Іраклі КобахідзеFacebook / ირაკლი კობახიძე / Irakli Kobakhidze

Прем’єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе заявив, що готовий «хоч сьогодні» підписати угоду про початок перемовин про вступ до ЄС, якщо надійде така пропозиція.

Його слова з брифінгу передає грузинська служба «Радіо Свобода».

За словами Кобахідзе, Грузія не припиняла процесу євроінтеграції та залишається відданою намірам стати членом ЄС до 2030 року.

«Ми не тільки не зупиняємо процес євроінтеграції, але й активізуємо наші зусилля, щоб забезпечити вступ Грузії до ЄС у 2030 році. На цьому тлі ганебним і тривожним є те, що посол Європейського Союзу був причетний до дезінформаційної кампанії, яку проводить радикальна опозиція, афілійовані з нею громадські організації та ЗМІ», — заявив Кобахідзе.

Окрім цього, глава грузинського уряду назвав «тривожним» той факт, що в Євросоюзі, «не бачать грубого систематичного насильства, яке здійснюють радикальні групи».

Що відбувається у Грузії?

Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.

Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.

Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори.

Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.

Останнє рішення розпалило нову хвилю протестів, які обернулися сутичками. На світанку 29 листопада грузинські спецпризначенці жорстко розігнали протест під парламентом, десятки людей, зокрема журналістів і політиків, побили й затримали. Наступного дня мітинг знову розігнали, а понад сотню протестувальників затримали.

У ніч проти 1 грудня грузинським силовикам не вдалося розігнати мітинг протестувальників, але вони змогли відтіснити їх від будівлі парламенту.