Маск знову підтримав ультраправу партію AfD у статті для Welt. У медіа розкритикували публікацію

Американський мільярдер Ілон Маск продовжив підтримувати ультраправу партію «Альтернатива для Німеччини» (AfD) у колонці для німецького видання Welt. Публікацію широко розкритикували.
Про це пишуть Euronews та Guardian.
У колонці Маск виправдав свою підтримку «Альтернативи для Німеччини», назвавши її «останньою іскрою надії» для країни.
«Зображення AfD як правоекстремістської є явно неправдивим, враховуючи, що Аліса Вайдель, лідерка партії, має партнерку зі Шрі-Ланки! Вам це схоже на Гітлера? Прошу!» — написав мільярдер.
Далі він пояснив, чому підтримує позицію партії щодо енергетики, економічного відновлення та міграції, кажучи, що принципи AfD відображають «принципи, які зробили Tesla та SpaceX успішними».
Маск заявив, що партія «представляє політичний реалізм», а не екстремізм. Хоча у 2021 році внутрішня розвідка Німеччини класифікувала партію на національному рівні як підозрювану екстремістську організацію.
Невдовзі після публікації колонки редакторка відділу блогів Welt Єва Марі Коґель оголосила про свою відставку.
Ще одна журналістка видання Франциска Ціммерер розповіла, що стаття Маска викликала «гостру дискусію» в редакції, і що «багато колег виступили проти публікації».
Оскільки до позачергових виборів у Німеччині залишилося сім тижнів, журналісти та політики розкритикували час публікації статті.
Ще раніше Маск написав допис у Х, де назвав парію «рятівницею країни». Після того він відкинув звинувачення у втручанні в німецькі вибори.
«Альтернатива для Німеччини» посідає друге місце в опитуваннях і може перешкодити правоцентристській або лівоцентристській більшості, але головні, більш центристські партії Німеччини, пообіцяли уникати підтримки з боку ультраправої правої AfD на національному рівні.
Нагадаємо, дострокові федеральні вибори у Німеччині погодили провести 23 лютого 2025 року.
Більше про AfD
Це ультраправа популістична партія, що з’явилася на політичній арені у 2013 році, а пройшла до німецького парламенту під час виборів у 2017 році. Це були перші місця для ультраправих у Бундестазі із часів Другої світової.
AfD має антимігрантську риторику, виступає за збереження «традиційних цінностей», критикує Європейський Союз та допомогу Україні.
У 2023 році AfD опинилася на другому місці в загальнонаціональних опитуваннях на тлі внутрішньої боротьби в коаліції канцлера Олафа Шольца, повільного зростання економіки та наслідків війни в Україні.
Цього року на виборах до європейського парламенту «Альтернатива для Німеччини» здобула 15,6% і 15 місць. У партії пообіцяли розвинути успіх на загальноєвропейському рівні, а також націлилися на перемогу у вересні в трьох землях Німеччини — Тюрингії, Саксонії та Бранденбурзі.
Нагадаємо, у червні лідери фракції AfD у німецькому парламенті закликали бойкотувати виступ президента України Володимира Зеленського, назвавши його нелегітимним «президентом війни».
- Поділитися: