Ультраправі німецького парламенту бойкотували виступ Зеленського, назвавши його нелегітимним «президентом війни»

Лідери фракції ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) у німецькому парламенті закликали бойкотувати виступ президента України Володимира Зеленського. Вони назвали його «спікером у камуфляжному костюмі» та «жебраком».

Про це пише N-TV.

За словами очільників фракції Аліси Вайдель і Тіно Хрупалли, термін повноважень Зеленського закінчився, і він нібито перебуває на посаді лише як «президент війни та жебрак».

Вони сказали, що відмовляються слухати виступ українського президента в німецькому парламенті, назвавши його «спікером у камуфляжному костюмі». Майже всі представники фракції AfD також бойкотували виступ Зеленського, проте чотири депутати все ж таки були на ньому присутні.

Крім того, лідери ультраправої фракції заявили, що Україні потрібен «не президент війни», а «мирний президент, готовий вести переговори».

Що відомо про «Альтернативу для Німеччини»?

«Альтернатива для Німеччини» (Alternative für Deutschland — AfD) — ультраправа популістична партія, що з’явилася на політичній арені у 2013 році, а пройшла до німецького парламенту під час виборів у 2017 році. Це були перші місця для ультраправих у Бундестазі з часів Другої світової.

AfD має антимігрантську та ісламофобську риторику, виступає за збереження «традиційних цінностей», критикує Євросоюз та лояльно ставиться до росії, зокрема підтримуючи агресію в Україні.

Нещодавно представники AfD засвітилися у справі проросійської пропагандистської медіамережі, пов’язаної з Медведчуком. А також опинилася в центрі скандалу через таємну зустріч з німецькими неонацистами та правими радикалами, на якій обговорювали, серед іншого, виселення біженців та іноземців з Німеччини.

Українське «Телебачення Торонто» у своєму розслідуванні про 5-ту службу російської ФСБ вказувало, що з цією структурою пов’язані деякі депутати партії AfD.

У Німеччині прокотилася хвиля протестів проти правих екстремістів, а також розгорілася дискусія про можливість заборони AfD.

А втім, за результатами виборів до Європарламенту «Альтернатива для Німеччини» здобула 15,9% голосів у країні, забезпечивши собі 15 місць у законодавчому органі ЄС.

Легітимність Зеленського

Конституція України зазначає, що президента обирають на 5 років. Таким чином повноваження Володимира Зеленського мали б закінчитися 20 травня 2024 року. А втім, Конституція забороняє проведення будь-яких виборів під час дії воєнного стану (а також — внесення змін у Конституцію). Тобто Зеленський залишатиметься на посаді до обрання нового президента, що можливо лише після скасування воєнного стану.

Сам президент Володимир Зеленський заявив, що хотів би, щоб президентські вибори 2024 року відбулися за планом. Однак, за його словами, організувати вибори в умовах бойових дій складно, а також це суперечить законодавству.

Зеленський наголосив, що термін його президентських повноважень не завершився, адже в країні діє воєнний стан і його каденція триває. У Європейському Союзі також запевнили, що не мають сумнівів щодо легітимності Зеленського.