Німецькі університети покидають соцмережу X після розмови Маска з представницею ультраправої АдН

Понад 60 університетів та дослідницьких установ з Німеччини та Австрії заявили, що залишать платформу X, яка належить Ілону Маску, після розмови американського мільярдера з лідеркою ультраправої партії «Альтернативи для Німеччини» Алісою Вайдель.
Про це повідомляє DW.
У своїй заяві інституції, серед яких є деякі з найпрестижніших університетів Німеччини, заявили, що X «керує курсом, який суперечить їхнім принципам».
«Відкликання є наслідком несумісності поточної орієнтації платформи з фундаментальними цінностями залучених інституцій: відкритості, наукової чесності, прозорості та демократичного дискурсу», — йдеться у спільній заяві.
У заяві сказано, що те, як алгоритм X підсилює поширення «правого популістського контенту», одночасно обмежуючи інші погляди, робить будь-яке подальше використання платформи підписантами «неспроможним».
Уряд Німеччини також висловив побоювання щодо того, що X впливає на політичні дискусії, роблячи їх напруженими та поляризованими. Прессекретарка сказала, що уряд роздумує щодо виходу з платформи, але вирішив поки що залишитися з огляду на широку аудиторію, яку можна охопити.
9 січня співголова німецької ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) Аліса Вайдель та американський мільярдер, засновник SpaceX Ілон Маск провели спільний етер на платформі X. Вони розкритикували політику уряду Німеччини, зокрема щодо енергетики.
Нагадаємо, раніше Ілон Маск втрутився у виборчу кампанію в Німеччині, підтримавши ультраправу партію «Альтернатива для Німеччини» (AfD).
За його словами, лише ця партія «може врятувати Німеччину». Аліс Вайдель у відповідь на це подякувала за його слова та заявила: «“Альтернатива для Німеччини” справді є єдиною альтернативою для нашої країни; наш останній варіант», — заявила вона.
Що відомо про Вайдель?
Вайдель вивчала економіку в Байройтському університеті. Згодом вона навчалася на аспірантурі в цьому самому університеті й здобула докторський ступінь у галузі міжнародного розвитку у 2011 році. Упродовж 6 років вона жила в Китаї та працювала в одному з найбільших тамтешніх банків — Bank of China.
Аліс Вайдель також є відкритою лесбійкою та живе у громадянському партнерстві зі швейцарською кінопродюсеркою шрі-ланкійського походження Сарою Боссард. Водночас депутатка «Альтернативи для Німеччини» виступає проти одностатевих шлюбів, але підтримує цивільні партнерства.
Також вона виступає проти чинної політики щодо мігрантів, за що раніше критикувала Ангелу Меркель. Утім, у 2017 році вона потрапила в скандал, нелегально найнявши сирійську біженку покоївкою у своїй домівці. Сама ж Вайдель заперечувала це.
- Поділитися: