Президенту Південної Кореї оголосили підозру в заколоті

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль
Президент Південної Кореї Юн Сук ЙольОфіс президента Республіки Корея

Президенту Південної Кореї Юн Сок Йолю офіційно висунули звинувачення в заколоті під час оголошення ним воєнного стану в країні.

Про це повідомляє південнокорейське агентство Yonhap.

Прокурори звинувачують Юн Сок Йоля у змові з ексміністром оборони Кім Йон Хюном та іншими посадовцями з метою підбурювання громадян до повстання оголошенням незаконного воєнного стану.

Президенту Південної Кореї також закидають перешкоджання роботі парламенту, який намагався завадити Юну оголошення воєнного стану.

Окрім цього, Юн Сок Йоля звинувачують у тому, що той планував арештувати й затримати спікера Національної асамблеї У Вон Шика, опозиційних парламентарів та членів наглядового органу за виборами.

Як пише Yonhap, президенту Південної Кореї оголосили підозру за день до того, як мав закінчитися термін його утримання під вартою. За заколот у Південній Кореї загрожує довічне ув’язнення або страта.

Що сталося в Південній Кореї?

3 грудня 2024 року президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у вечірньому зверненні несподівано оголосив, що у країні вводять воєнний стан. Причиною він назвав «антидержавну діяльність» опозиції, яку звинуватив у підтримці Північної Кореї. Про це Юн заявив після кількох тижнів політичних суперечок щодо законопроєкту про новий держбюджет.

Запровадження воєнного стану дало президентові змогу отримати жорсткий контроль над політичною діяльністю та засобами масової інформації. Рішення Юна шокувало навіть його партію.

Після оголошення про воєнний стан будівлю парламенту заблокували військові. Вони не пропускали всередину опозиційних депутатів, які після заяви Юна прийшли, аби скасувати його рішення. Зрештою, близько першої години ночі за місцевим часом 190 із 300 депутатів Національної асамблеї проголосували за скасування воєнного стану. Окрім того, перед будівлею зібралися тисячі людей, які вимагали відставки глави держави.

Шість опозиційних партій Південної Кореї подали прохання про імпічмент президента Юн Сок Йоля. Ухвалити рішення вдалося з другої спроби. Тоді правоохоронці подали ордер на арешт Юна. Але той переховувався від слідчих та навіть барикадувався у своїй резиденції.