У НАТО визнали, що росія планувала вбити очільника концерну Rheinmetall, який робить зброю для України

Армін Паппергер із німецькими військовими
Армін Паппергер із німецькими військовимиX / Rheinmetall

У НАТО підтвердили, що існувала російська схема вбивства генерального директора німецького збройового концерну Rheinmetal Арміна Паппергера.

Про це повідомив заступник помічника генерального секретаря НАТО з питань інновацій, гібридів і кібернетики Джеймс Аппатурай, пише Politico. 

Це перший випадок, коли високопоставлений посадовець НАТО, Німеччини чи США офіційно підтвердив, що існувала змова вбивства Паппергера. 

За словами Аппатурая, змова, яку розкрили розвідки Сполучених Штатів і Німеччини, була частиною серії російських планів убити керівників оборонної промисловості в усій Європі.

«Ми бачили випадки диверсій, які відбувалися в країнах НАТО протягом останніх кількох років, під якими я маю на увазі сходження потягів із рейок, акти підпалів, напади на власність політиків, змови з метою вбивства лідерів галузі, як-от публічно керівника Rheinmetall, але були й інші змови», — сказав представник Альянсу на засіданні комітету Європейського парламенту з питань гібридної війни вранці 28 січня.

За словами Аппатурая, росіяни вербують персонал для своїх змов в інтернеті, залучаючи  «злочинні угруповання або необізнану молодь чи мігрантів».

«Загалом вони (змови — ред.) зроблені грубо, але вони зроблені для того, щоб створити занепокоєння, аби підірвати підтримку України», — додав представник НАТО.

Він сказав членам Європарламенту, що стратегічна доктрина росії полягає в досягненні перемоги із використанням «будь-яких інструментів, які є», включно з пошкодженням інфраструктури або політичним втручанням.

Аппатурай повторив заклик генерального секретаря НАТО Марка Рютте перейти до «мислення воєнного часу».

Нагадаємо, у липні 2024 року ЗМІ писали, що США та Німеччина запобігли російському плану вбивства виконавчого директора німецького виробника зброї Rheinmetall.

Rheinmetall та підтримка України

Загалом Rheinmetall, найбільший і найуспішніший німецький виробник 155-мм артилерійських снарядів, передає Україні боєприпаси та техніку. Зокрема, нещодавно Україна отримала від концерну першу новітню бойову машину піхоти KF41 Lynx.

Ще наприкінці січня 2024-го генеральний директор підприємства Армін Паппергер в інтерв’ю виданню Bild розповів, що Rheinmetall має намір побудувати новий завод боєприпасів. Він додав, що виготовлену продукцію планують надавати Україні. Згодом стало відомо, що цей завод планують побудувати в Україні.

Також в Україні почав роботу перший спільний цех «Укроборонпрому» та Rheinmetall. У ньому ремонтуватимуть іноземну бронетехніку й вироблятимуть нову.

Ще раніше Rheinmetall та «Укроборонпром» утворили спільне підприємство, яке буде здійснювати обслуговування та ремонт техніки, поставленої Україні партнерами. Тоді казали, що на наступних етапах партнери мають намір спільно виробляти вибрану продукцію Rheinmetall в Україні.