Meta заплатить $25 млн для врегулювання позову Трампа за блокування його сторінок у соцмережах — WSJ

Президент США Дональд Трамп
Президент США Дональд ТрампХ / The White House

Meta погодилася виплатити приблизно 25 мільйонів доларів для врегулювання позову 2021 року, який президент США Дональд Трамп подав проти компанії та її генерального директора за блокування його облікових записів у соцмережах платформи після штурму Капітолія. 

Про це пише Wall Street Journal. 

З цих коштів 22 мільйони доларів скерують на фонд президентської бібліотеки Трампа, а решту — на оплату судових зборів та інших позивачів, які підписали справу. 

Трамп підписав мирову угоду напередодні в Овальному кабінеті. Речник Meta підтвердив домовленість. 

Як зауважили співрозмовники видання, платформа не визнає провини. 

Облікові записи Трампа у Facebook та Instagram призупинили у 2021 році через публікації, які він оприлюднив у той період, коли натовп увірвався до будівлі Капітолія.

За кілька днів до штурму республіканець використовував платформи, щоб робити неправдиві заяви про те, що він переміг на президентських виборах 2020 року, і писати про широкомасштабні фальсифікації на виборах.

У той час Марк Цукерберг, засновник Meta, казав, що ризики використання Трампом соцмереж «просто надто великі». 

За словами співрозмовників WSJ, серйозні розмови щодо цього позову проти Meta почалися після того, як у листопаді 2024-го Цукерберг прилетів на вечерю до Трампа в Мар-а-Лаго, що у Флориді. Це було спробою Meta пом’якшити відносини з новою адміністрацією. Також платформа пожертвувала 1 мільйон доларів в інавгураційний фонд Трампа. 

Нагадаємо, у липні 2024 року Meta остаточно зняла обмеження з акаунтів Трампа у Facebook та Instagram.

Що сталося в Капітолії?

6 січня 2021 року сотні людей прорвалися через поліційний кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.

Відомо, що внаслідок штурму загинули п'ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліціянт, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців.

Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа.

А вже в липні 2024 року Верховний суд США постановив, що Трамп може вимагати імунітету від кримінального переслідування у справі штурму Капітолія.