Президент Панами відкинув переговори із США щодо контролю над Панамським каналом

Президент Панами Хосе Рауль Муліно заявив, що переговорів зі Сполученими Штатами щодо права власності на Панамський канал, на який зазіхає його американський колега Дональд Трамп, не буде.
Про це пише Associated Press.
Вже наприкінці тижня держсекретар США Марко Рубіо здійснить свій перший закордонний візит на посаді — відвідає Панаму. Це станеться на тлі неодноразових заяв Трампа щодо каналу.
«Це неможливо, я не можу вести переговори. […] Канал належить Панамі», — заявив Муліно напередодні під час пресконференції, коли його спитали про повернення каналу.
Президент наголосив на бажанні прояснити плутанину щодо ролі Китаю в роботі каналу. За його словами, гонконзький консорціум керує портами на обох кінцях, але Панама контролює канал. Він також звинуватив попередника у встановленні дипломатичних відносин із Китаєм.
Замість обговорень каналу, Муліно сподівається на «відверту розмову» із США щодо спільних проблем, включно з міграцією, безпекою та боротьбою з торгівлею наркотиками.
Раніше Трамп казав про наміри повернути Панамський канал під контроль США, якщо там не зменшать плату за проходження для американських суден.
Більше про Панамський канал
Задум збудувати канал, який сполучив би два океани, виник ще у XVI столітті. Перший інженерний розрахунок такого переходу в XIX столітті зробив українець Михайло Скибицький — учасник війни за незалежність іспанських колоній в Америці.
Іспансько-американська війна 1898 року підсилила бажання США збудувати канал для посилення впливу в Західній півкулі. За спорудження взялися у 1904-му. Загалом у будівництві взяли участь понад 75 тисяч робітників. Щонайменше 27,5 тисячі з них загинули через обвали та епідемії.
Офіційно Панамський канал відкрили 12 червня 1920 року.
У 1977-му президент Джиммі Картер домовився надати Панамі частковий контроль над каналом. Проте спільний контроль діяв аж до 1999-го.
- Поділитися: