Келлог про паузу США в допомозі Україні: Це як вдарити віслюка по носі, привернули їхню увагу

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог підтримав рішення Трампа про тимчасове припинення військової допомоги.
Про це пише Associated Press.
Келлог вважає, що українці самостійно спровокували таке рішення американського лідера, додавши: вони «самі це зробили».
«Найкращий спосіб, яким я можу це описати, — це щось на кшталт ударити віслюка дошкою поперек носа. Ви привертаєте їхню увагу», — заявив спецпредставник.
За його словами, Україна отримала попередження ще до зустрічі, на якій мали обговорити угоду про корисні копалини. Українську делегацію попередили, що переговори повинні були зосередитися на економічних питаннях. Утім, вважає Келлог, Зеленський в Овальному кабінеті почав тиснути на Трампа з вимогами про більшу безпекову допомогу.
Як зазначають в AP, президент США під час спілкування з журналістами 6 березня заявив про «значний прогрес» у переговорах його адміністрації з Україною.
«Я думаю, що станеться так, що Україна захоче укласти угоду. Я не думаю, що в них є вибір. росія теж хоче укласти угоду — іншим способом, який знаю тільки я. У них теж немає вибору», — наголосив Трамп.
Нагадаємо, що 4 березня президент США Дональд Трамп призупинив надання Україні всієї американської допомоги, зокрема тієї, яку розпорядився виділити ще його попередник Джо Байден.
Що відомо про угоду?
Україна та США домовилися підписати угоду про спільний видобуток українських корисних копалин. Перший варіант угоди, який передбачав право власності США на 50% запасів корисних копалин в Україні, Київ не прийняв.
Президент України Володимир Зеленський пояснював, що документ не відповідав українським інтересам. Це викликало критику у Вашингтоні, дійшло до прямих звинувачень від президента США Дональда Трампа на адресу Зеленського.
Згодом українська та американська сторони допрацювали документ, а видання «Європейська правда» опублікувало його текст. Згідно з ним, Україна та США повинні створити спільний Інвестиційний фонд відбудови. Управлятимуть ним обидві сторони.
Передбачається, що Україна вноситиме до фонду 50% усіх надходжень, отриманих від майбутньої монетизації власних природних активів, що є в державній власності Києва.
Водночас уряд США підтримує зусилля України отримати гарантії безпеки, необхідні для створення тривалого миру. Як зазначено в угоді, учасники намагатимуться визначити будь-які необхідні кроки для захисту взаємних інвестицій, як визначено в угоді про фонд.
Утім, підписання цієї угоди не відбулося через суперечку між українським та американським президентами в Білому домі 28 лютого. Дональд Трамп тоді заявив, що Зеленський «не готовий до миру». Водночас Володимир Зеленський наголошував, що Україна все ще готова підписати угоду.
Пізніше Трамп заявив, що може підписати з Україною угоду про корисні копалини за умови швидкого припинення вогню.
- Поділитися: