Через мита Трампа на канадські пиломатеріали може порушитися постачання туалетного паперу до США — Bloomberg
Обіцяні президентом США Дональдом Трампом мита на пиломатеріали з Канади можуть порушити постачання до країни туалетного паперу.
Про це пише Bloomberg.
Так, адміністрація Трампа планує збільшити мита на канадські пиломатеріали з хвойних порід до 27% із можливістю введення додаткових зборів, які піднімуть ставку мита до понад 50%.
Bloomberg вказує, що хоча Трамп і виступає за нові тарифи частково для того, щоб підтримати американське виробництво, вони також можуть вдарити по доступності крафт-целюлози з хвойних порід деревини — ключового компонента у виробництві туалетного паперу та паперових рушників.
Цей матеріал наразі постачається переважно з Канади. Як пише агентство, минулого року США імпортували близько 2 мільйонів тонн канадської крафт-целюлози.
Через це може спалахнути дефіцит туалетного паперу, як це було під час пандемії COVID-19, коли полиці магазинів були порожніми на тлі панічних закупівель, або ж станеться зростання цін.
Мита Дональда Трампа
1 лютого президент США Дональд Трамп увів 25-відсоткові мита на імпорт із Канади та Мексики, а також 10-відсоткові — на імпорт із Китаю. Трамп пояснив, що запровадив мита, щоб захистити американців. За його словами, такі дії викликані «великою загрозою нелегальних іноземців і смертельних наркотиків, які вбивають наших громадян».
Канада вирішила у відповідь запровадити 25-відсоткові мита на американський імпорт, зокрема алкоголь і фрукти. Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум також розпорядилася ввести такі мита у відповідь на указ Трампа.
Згодом США погодилися призупинити на один місяць дію 25-відсоткових мит, які запровадив Трамп. Та після цього Трамп заявив, що із 4 березня 25-відсоткові тарифи таки запрацюють на товари з Канади та Мексики, а також будуть уведені додаткові 10-відсоткові тарифи на імпорт із Китаю.
У відповідь на це Мексика, Китай і Канада запровадили власні тарифи на американський імпорт.
Уже 11 березня Трамп оголосив про подвоєння мит на імпорт сталі та алюмінію з Канади до 50%.
- Поділитися: