У Південній Кореї судитимуть колишнього президента. Йому загрожує довічне ув’язнення або смертна кара

Колишнього президента Південної Кореї Юн Сок Йоля 14 квітня судитимуть у справі про запровадження воєнного стану в грудні 2024 року. Йому загрожує довічне позбавлення волі або смертна кара.
Про це пише Yonhap із посиланням на свої джерела.
Суд дозволив Юну потрапити до будівлі через підземний паркінг. На самому засіданні заборонили фото- та відеознімання, а журналістів до зали не допустили.
Як зазначає медіа, Юн стане вже п’ятим колишнім президентом, який постане перед кримінальним судом.
Ключовими свідками у справі виступатимуть двоє високопосадовців армії: командувач Першої охоронної групи столичного оборонного командування Чо Сон Хьон та командир Першого батальйону спеціальних сил Кім Хьон Кі.
Під час процесу імпічменту в Конституційному суді, Чо уже свідчив, що виконував наказ від тодішнього командувача оборони столиці Лі Джін У. Той доручив відправити війська до Національної асамблеї, щоби силоміць витягти звідти парламентарів — після того, як 3 грудня Юн оголосив воєнний стан.
За інформацією слідства, Кім отримав аналогічний наказ тієї ж ночі від свого безпосереднього керівника.
Воєнний стан у Південній Кореї
3 грудня 2024 року президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у вечірньому зверненні несподівано оголосив, що у країні вводять воєнний стан. Причиною він назвав «антидержавну діяльність» опозиції, яку звинуватив у підтримці Північної Кореї.
Про це Юн заявив після кількох тижнів політичних суперечок щодо законопроєкту про новий держбюджет — опозиційна Демократична партія відмовилася схвалити його. Натомість опозиція подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету, а також подання про імпічмент державному аудиторові та головному прокуророві.
Запровадження воєнного стану дало президенту змогу отримати жорсткий контроль над політичною діяльністю та засобами масової інформації. Рішення Юна шокувало навіть його партію, а лідер «Партії влади народу» Хан Дон Хун назвав це «неправильним».
Після оголошення про воєнний стан будівлю парламенту було заблоковано військовими. Вони не пропускали всередину опозиційних депутатів, які після заяви Юна прийшли, аби скасувати його рішення.
Зрештою, близько першої години ночі за місцевим часом 190 із 300 депутатів Національної асамблеї проголосували за скасування воєнного стану. Окрім того, перед будівлею зібралися тисячі людей, які вимагали відставки глави держави.
Шість опозиційних партій Південної Кореї подали прохання про імпічмент президента Юн Сок Йоля. Усі старші помічники колишнього президента, включно з керівником його апарату, заявили про бажання піти у відставку.
- Поділитися: