США посилюють розвідку у Гренландії: вивчають історію руху за незалежність острова — WSJ

Керівництво США наказало своїм спецслужбам посилити розвідувальну діяльність у Гренландії.
Про це пише Wall Street Journal, покликаючись на власні джерела.
За даними видання, минулого тижня кілька високопосадовців під керівництвом директора Національної розвідки США Тулсі Габбард надіслали листи керівникам розвідувальних агентств «з акцентом на збір розвідувальної інформації».
Їм, зокрема, доручили дізнатися більше про рух за незалежність Гренландії і ставлення до видобутку американських ресурсів на острові.
Окрім цього, американські розвідслужби повинні посилити пошуки місцевих прихильників планів США щодо Гренландії.
Як пише WSJ, така директива є одним із перших конкретних кроків адміністрації президента США Дональда Трампа на шляху до реалізації придбання Гренландії, про що він неодноразово заявляв.
Плани США на Гренландію
Ще під час своєї першої президентської каденції у 2019 році Трамп уперше запропонував купити Гренландію. Після вступу на новий термін він знову повернувся до цієї ідеї. На його думку, острів потрібний США «для економічної безпеки». Крім того, Трамп не заперечив, що стосовно Гренландії можуть вжити воєнних або економічних дій.
У відповідь на такі заяви Трампа уряд Данії посилив оборону острова. Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що не може уявити, щоб Сполучені Штати використали військову силу для вторгнення на острів. Вона також зауважила, що лише народ Гренландії вирішує, чого він хоче.
У січні 2025 року премʼєр Гренландії Муте Егеде наголосив, що острів належить гренландцям, які, за його словами, не хочуть бути ані данцями, ані американцями.
У березні Дональд Трамп укотре допустив анексію Гренландії. А також відкрито закликав жителів Гренландії підтримати приєднання до Сполучених Штатів, наголосивши, що Вашингтон буде «готовим інвестувати мільярди доларів, щоб створити нові робочі місця та зробити вас багатими».
16 березня на острові перед консульством США відбувся протест проти заяв Трампа. Тоді у демонстрації взяли участь до 800 людей. Вони пройшли вулицями столиці Нуук із прапорами Гренландії та з плакатами: «Змусьте Америку піти геть», «Ми не продаємося» тощо.
- Поділитися: