Рада Європи розпочне підготовку до створення спецтрибуналу для росії
У Раді Європи вирішили почати підготовку до створення спеціального трибуналу, щоб притягти російську верхівку до відповідальності за воєнні злочини.
Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
За його словами, рішення Ради Європи доручає генеральному секретареві організації підготувати необхідні документи, аби сприяти консультаціям щодо потенційного проєкту угоди між Україною та Радою Європи про його фактичне створення.
«Це важливий практичний крок на шляху до створення трибуналу. Кожен такий крок наближає нас до доведення невідворотності покарання за злочин агресії проти України», — зазначив Кулеба.
Міністр також підкреслив, що Україна й надалі працюватиме, аби трибунал повноцінно здійснював правосуддя, оскільки це має вирішальне значення «не лише для всіх українців, але й для всіх народів, які прагнуть жити в мирному та безпечному світі».
Спецтрибунал для покарання росії
В Офісі президента ще у вересні 2022-го повідомили, що Україна пропонує країнам «Великої сімки» та іншим державам-партнерам підтримати ініціативу зі створення спеціального міжнародного трибуналу для покарання росії за злочин агресії проти України.
У Міністерстві закордонних справ України пояснювали, що міжнародне кримінальне правосуддя має достатньо інструментів для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину геноциду. Але наявні інституції постають перед «об’єктивними правовими перешкодами» в розслідуванні злочину агресії проти України. Саме тому необхідне створення спеціального трибуналу, який буде здатен притягнути до відповідальності керівництво рф саме за цей злочин.
16 січня до Європарламенту надійшла пропозиція запровадження спецтрибуналу для росії. Відтоді свою підтримку висловили низка країн і високопосадовців ЄС. А Нідерланди висловилися, що готові прийняти трибунал над росією в себе.
У серпні 2023 року заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов на тлі цього заявив, що Україна не погодиться на будь-який гібридний формат трибуналу, де розглядається його створення як частини української судової системи, і додав, що обговорення щодо трибуналу ще тривають.
Нині над створенням трибуналу працюють понад 40 держав.
- Поділитися: