NYT: НАТО розглядає можливість відрядження інструкторів в Україну

Союзники по НАТО наближаються до того, щоб відправити війська в Україну для підготовки українських сил, хоча США досі проти такої ідеї. 

Про це пише New York Times.

Українські посадовці звернулися до своїх колег у США та НАТО із проханням навчити 150 тисяч новобранців ближче до лінії фронту для швидшого розгортання, стверджує видання. Це сталося на тлі дефіциту військового персоналу та прискорення наступальних дій з боку росії.

Поки що Сполучені Штати відмовили, але голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, генерал Чарльз Браун заявив, що розгортання інструкторів Альянсу видається неминучим. Військовий вважає: «З часом ми цього досягнемо».

Водночас, за його словами, зараз такі дії всередині України поставили б під загрозу «купу інструкторів НАТО» і призвели б до потреби використовувати засоби ППО для захисту інструкторів замість критичної інфраструктури поблизу фронту.

Як пише NYT, як член НАТО, Сполучені Штати будуть зобов’язані за договором Альянсу допомагати в захисті від будь-якого нападу на інструкторів, що потенційно може втягнути країну у війну.

Окрім своєї відмови, Білий дім закликав своїх союзників по НАТО не розміщувати війська, зокрема й інструкторів, в Україні.

А втім, як вказує видання, минулого місяця Альянс попросив свого верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил в Європі, генерала Крістофера Каволі запропонувати спосіб зробити більше для допомоги Україні й водночас зменшити потенційні ризики.

Нещодавно американський чиновник заявив, що одним з варіантів може бути навчання українських військ на Львівщині.

Більше контексту

Макрон у лютому на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — казав тоді Макрон.

Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що до України можуть відправити французьких солдатів для допомоги з виконанням завдань поза участю в бойових діях.

Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у НімеччиніВеликій БританіїКанадіІспанії, Чехії, Польщі тощо.

Франція ініціює створення альянсу країн, відкритих для потенційного введення західних військ в Україну. У цьому процесі Париж поглиблює свій конфлікт із Берліном, який поводиться більш обережно, писало Politico.

Речник лідера рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».