Прощання з полеглою парамедикинею Іриною Цибух відбудеться 2 червня

Полегла бойова медикиня Ірина Цибух
Полегла бойова медикиня Ірина ЦибухМедичний добровольчий батальйон «Госпітальєри» / Facebook

Прощання із загиблою бойовою медикинею добровольчого батальйону «Госпітальєри» Іриною Цибух (Чекою) у Києві відбудеться 2 червня. 

Про це повідомили на сторінці батальйону.

О 13:00 у Михайлівському соборі відбудеться служба, далі — прощання на майдані Незалежності. А о 16:00 запланований виїзд колони до Львова.

Ірина залишила близьким побажання, який вигляд повинна мати церемонія прощання із нею: «Замість квітів — донати на батальйон та допомога сім’ям загиблих. Ніяких штучних квітів чи пластику. Одяг — вишиванка або камуфляж (для чинних військових та ветеранів/нок)».

Вона також написала: «Хочу, щоб усі співали на прощанні, навчились хоча б десятьом змістовним пісням і заспівали їх одноголосно, щоб погасити журбу рідним співом».

Серед 10 пісень від бойової медикині для виконання на майдані — «Зродились ми великої години», «Ой у лузі червона калина», «Пісня буде поміж нас» Володимира Івасюка та «Україна» Тараса Петриненка.

Про Ірину Цибух

25-річна бойова медикиня добровольчого батальйону «Госпітальєри» Ірина Цибух загинула під час ротації на Харківському напрямку 29 травня. Сьогодні, 1 червня, Ірині мало виповнитися 26 років.

Ще з 2015 року дівчина їздила на Донеччину та Луганщину як військова парамедикиня, а також була бойовою медикинею у складі добровольчого батальйону «Госпітальєри». Окрім того, Ірина була журналісткою та працювала менеджеркою Департаменту регіонального мовлення «Суспільного».

У 2023 році Ірина Цибух стала лавреаткою премії «УП 100. Сила жінок». А того самого року, до Дня телебачення, радіо та зв’язку, отримала нагороду від президента України Володимира Зеленського — орден «За заслуги».

Після загибелі бойової медикині президент Зеленський наголосив, що Ірина була однією з тих, хто «не лише захищав державу, але й робив усе, щоб інші долучалися, тренувалися, вчилися бути ефективними» у питаннях фронтової медицини, поваги до українських воїнів та меморіалізації подвигу українців. 

«Дуже важливо, щоб її справи та зусилля всіх наших полеглих героїв були продовжені», — наголосив глава держави.