«Не закриємо РЕБом фронт — війна стане підземною». Як українські виробники протидіють російським дронам

«Не закриємо РЕБом фронт — війна стане підземною». Як українські виробники протидіють російським дронам

«Ворог швидко масштабує рішення. Тоді, коли у нас волонтери все ще закривають потреби військових, у них уже працюють заводи. Якщо не закрити РЕБом фронт, війна перейде в підземну. Основні ураження особового складу — артилерія і FPV-дрони», — розповідає Ярослав Філімонов, співзасновник компанії Kvertus, яка виробляє антидронові системи.

У росіян настільки багато FPV-дронів, що вони можуть навіть одну людину атакувати чи одну одиницю техніки, у якій навіть нікого немає. Вони не рахують ці дрони. Ярослав Філімонов, співзасновник компанії Kvertus

Українські виробники активно шукають протидію дронам, які на цьому етапі війни відіграють ключову роль. Компанія Kvertus розпочала цей шлях у 2017 році з антидронової рушниці. Нині ж їхні засоби радіоелектронної боротьби представлені широкою лінійкою — від рюкзаків для піхотинця до великих стаціонарних комплексів, які можуть прикривати стратегічні об'єкти. 

За словами Філімонова, РЕБ — це сьогодні вже як шолом і бронежилет. Це обов’язковий захисний засіб, який має бути на полі бою. Хоча українська радіоелектронна боротьба зараз активно розвивається, потреби у ній на фронті досі величезні. Чи не найбільша проблема — масштабування виробництва. Технологічні рішення наявні, а от втілення їх у достатній кількості буксує. 

«Потреби величезні. Кожна автівка, бронемашина, медевак мають бути обладнані засобом проти FPV-дронів. Хоча б на кожне відділення має бути антидронова рушниця, на кожне відділення має бути спеціальний наплічник РЕБу», — пояснює Філімонов.

Як працює українська радіоелектронна боротьба та чим наші розробки відрізняються від російських і західних зразків — у репортажі hromadske.