Кожен третій ексв’язень, завербований у ПВК «Вагнер», помер під час захоплення Бахмута — ЗМІ

Засновник ПВК «Вагнер» показав значні втрати «вагнерівців», 22 лютого 2024 року
Засновник ПВК «Вагнер» показав значні втрати «вагнерівців», 22 лютого 2024 року«Пресс-служба пригожина» / Telegram

Понад 35% російських в’язнів, завербованих у ПВК «Вагнер» на війну проти України, померли під час операції із захоплення міста Бахмут. Вони також становлять 88% всіх окупантів, знищених у боях за місто.

Про це йдеться у розслідуванні російської служби BBC та видання «Медиазона».

Журналісти стверджують, що отримали доступ до даних ПВК «Вагнер» щодо посмертних виплат родичам бойовиків. А вивчаючи номери жетонів загиблих ув'язнених, розслідувачі встановили, що «вагнерівці» завербували з російських колоній щонайменше 48 366 людей.

Річ у тім, що до 2022-го всі найманці у росії отримували особистий номер типу М-хххх. Жетони серії М були й у самого глави ПВК «Вагнер» євгена пригожина, і у командувача приватної військової компанії.

А от ув'язненим у ПВК «Вагнер» надали окрему серію жетонів «К» — через це в некрологах і в чатах родичів за ними закріпилася назва «кашники».

Дві третини колоній, у яких встановили факт вербування, — це колонії суворого режиму. На війну забирали й із колоній особливого режиму, а під кінець — навіть із поселень та лікувальних закладів.

Майже всі «вагнерівці», набрані у місцях позбавлення волі, брали участь у «м'ясних штурмах» під Бахмутом.

Загалом, 17 175 людей — тобто 35% ексв’язнів, які виїхали на фронт, — померли. За словами самих «вагнерівців», живими зазвичай залишалися ті, які отримували тяжкі поранення (такі, як втрата ноги чи руки) і були винесені з поля бою.

У найкровопролитніші дні ПВК «Вагнер» втрачала понад 200 найманців на день, абсолютний максимум — 213 людей.

Колишні в’язні також становлять 88% від усієї кількості окупантів, знищених під час боїв за Бахмут.