Міноборони тестує адаптивний костюм для поранених бійців. Для чого він потрібен?

Основною особливістю адаптивного одягу є наявність липучок
Основною особливістю адаптивного одягу є наявність липучокМіністерство оборони України

Міністерство оборони розробляє адаптивні костюми для поранених. Вони дозволять військовим швидко переодягатися або знімати одяг у стабілізаційних пунктах чи госпіталях.

Про це розповіли на сайті Міноборони.

Зазначається, що кілька моделей українських виробників уже перебувають на етапі доопрацювання і тепер випробовуватимуться в практичних умовах.

Одяг виконаний у нейтральних тонах, має вільний крій та включає натільну білизну (шорти, майка) та повсякденний варіант (фуфайка з короткими та довгими рукавами, штани). 

Адаптивні костюми розраховані як на чоловіків, так і на жінок, а також передбачаються в декількох розмірах та зростах, з можливістю розширення для використання апарату Ілізарова під час лікування.

Основною особливістю такого одягу є наявність липучок. Це повинно дозволити військовим швидко переодягтися або зняти одяг для оперативного доступу медичного персоналу.

У Міноборони додали, що розробляють адаптивний костюм спільно з українськими виробниками та волонтерами.

Нагадаємо, у серпні 2023 року Міністерство оборони затвердило зразок-еталон літнього польового костюма для військовослужбовиць Збройних сил України. А вже в лютому 2024-го військовослужбовиці вперше отримали польову форму, розроблену з урахуванням будови жіночого тіла.

Також у ЗСУ тестували дві моделі жіночих бронежилетів. Їх випробовували під час навчально-бойових завдань, щоб наблизити умови використання нової «броні» до бойових.