російське МЗС заявило про підготовку «провокацій» із підриву дамб біля Києва та Канева (ДОПОВНЕНО)

У російському міністерстві закордонних справ кажуть, що Україна начебто готує підрив дамб Київської ГЕС та Канівського водосховища, щоб нібито звинуватити в цьому росію.

Про це на брифінгу сказала речниця МЗС рф Марія Захарова, яку цитують російські пропагандистські агентства ТАСС і «РИА Новости».

Доповнено о 16:42. У Центрі протидії дезінформації при РНБО України пояснили, що заявами про знищення дамб кремль намагається викликати паніку серед українців. росіяни розраховують, що під впливом страху в Україні будуть вимагати піти на поступки росії, кажуть у ЦПД.

Водночас там запевнили, що у росії немає засобів та можливостей для знищення дамб біля Києва та Канева — ані ракетними ударами, ані за допомогою підриву через диверсію, оскільки дамби перебувають під посиленою охороною.

Зазначимо, що у 2023 році, коли росіяни підірвали дамбу Каховської ГЕС, російський лідер володимир путін також заявляв, що до знищення ГЕС причетна Україна. Таку саму думку висловлювали й у російському МЗС.

Водночас українська розвідка повідомила, що за цим стоїть диверсійна група росіян. Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель підкреслив, що греблю не бомбардували, а знищили вибухівкою на території, яка перебуває під контролем росії. Норвезька компанія NORSAR проаналізувала сейсмічну активність і підтвердила, що гребля зруйнована внаслідок вибуху. Також вибух зафіксували американські розвідувальні супутники.

Підрив Каховської ГЕС 

6 червня 2023 року, російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. В «Укргідроенерго» повідомили, що станція відновленню не підлягає.

Підрив призвів до підтоплень територій у Миколаївській та Херсонській областях, зокрема на окупованих територіях. За даними МВС, унаслідок руйнування Каховської ГЕС загинула 31 людина. Окупанти заявляли про 55 загиблих на захоплених землях Херсонщини, але не допускали туди міжнародні гуманітарні організації.

Після руйнування греблі Каховської ГЕС до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживали майже 900 тисяч людей.

Майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води. Фахівці Українського гідрометеорологічного інституту дійшли висновку, що Каховського водосховища більше не існує.