росіяни присвоїли бренд «Мелітопольська черешня». Україна у відповідь звернулася до агентства ООН
Україна закликала Генеральну асамблею Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) відреагувати на привласнення росією географічного зазначення «Мелітопольська черешня».
Про це повідомило Міністерство економіки України.
Заступник міністра економіки Віталій Кіндратів заявив, що світова спільнота ніколи не визнає крадіжку «Мелітопольської черешні».
«Дуже складно вживати в одному реченні слова „росія“ та „інтелектуальна власність“, бо москва довела, що ніколи не поважала ані права, ані власності, ані здобутків інших», — додав він.
Що передувало?
12 липня Федеральна служба з інтелектуальної власності рф (роспатент) на своєму сайті повідомила про реєстрацію зазначення «Мелітопольська черешня». роспатент також закликав представників тимчасово окупованих частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської області реєструвати свої бренди та інші об’єкти інтелектуальної власності для «просування своїх товарів та послуг на ринках», пообіцявши надати «усю необхідну допомогу».
Ця новина з’явилася, коли в Женеві відбувалася Генеральна асамблея ВОІВ. А втім, це не вперше, коли росія привласнила інтелектуальну власність України. Так, у рф незаконно зареєстровані такі кримські вина, як «Балаклава», «Магарач», «Новий Світ», «Меганом», що також є географічними зазначеннями України.
Нагадаємо, як географічне зазначення «Мелітопольська черешня» з’явилася у липні 2020 року. Країною походження «Мелітопольської черешні» вказана Україна в межах міжнародно визнаних кордонів.
Географічне зазначення — це об’єкт інтелектуальної власності, який ідентифікує товар, що походить із певного географічного місця, та підтверджує його відповідність високим стандартам якості.
Для того, щоб зареєструвати ГЗ, потрібно пройти низку дозвільних процедур у різних органах (залежно від виду продукту), адже йдеться про високу якість й унікальність продукту та його репутацію.
- Поділитися: