Обміняний російський опозиціонер Кара-Мурза заявив, що західні санкції «вкрай несправедливо» спрямовані проти рф

Володимир Кара-Мурза
Володимир Кара-МурзаWikimedia Commons / Jindřich Nosek

Звільнений з російської вʼязниці у межах масштабного обміну Володимир Кара-Мурза, якого вважають російським опозиціонером, заявив про те, що санкції Заходу буцімто є несправедливими, оскільки спрямовані не проти глави рф володимира путіна, а проти всієї країни. 

Про це він заявив на пресконференції у Бонні, цитує російське видання «Медуза».

Він згадав про так званий закон Магнітського, висунувши щодо «багатьох демократичних країн» звинувачення у відході від цього принципу, «особливо» після початку повномасштабної війни. 

«Ми дуже часто бачимо, що санкції західних демократичних країн виявляються спрямовані вже не проти режиму путіна і не проти конкретних злочинців у вищих лавах режиму путіна, а проти всієї країни, проти всіх російських громадян», — заявив він. 

За словами Кара-Мурзи, це «вкрай несправедливо та контрпродуктивно», адже це нібито дає російській пропаганді можливість представити, що росіяни опинилися «у кільці ворогів». Він переконаний, що санкції мають бути персональними — проти чиновників.

Про Кара-Мурзу

російський тележурналіст, режисер, колумніст, політичний і громадський діяч, публіцист.

Його затримали в Москві у квітні 2022 року через критику повномасштабного вторгнення в Україну. У 2023-му Кара-Мурзу засудили до 25 років ув'язнення за звинуваченнями у державній зраді, поширенні «фейків» про російську армію та участі у небажаній організації. 1 серпня 2024 року його звільнили в межах обміну ув'язненими між росією та Заходом.

Обмін між рф і країнами Заходу

1 серпня в аеропорту «Есенбога» в Анкарі приземлилися літаки росії та Сполучених Штатів. Вони привезли людей на найбільший з часів Другої світової війни обмін між рф і Заходом.

Серед обміняних, за даними російського видання Insider, були репортер Wall Street Journal Еван Гершкович, американський ексморпіх Пол Вілан і журналістка «Радіо Свобода» Алсу Курмашева, яка має громадянство США.

Тим часом росія в обмін на них отримає найманого вбивцю, що працював на ФСБ, Вадима Красикова, подружжя Артема та Анни Дульцевих, Павла Рубцова та Михайла Мікушина, яких вважають причетними до російського ГРУ, а також інших людей.

Байден заявив, що обмін був би неможливим без Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії та Туреччини, які ухвалили «сміливі та відважні рішення» щодо ув’язнених. Зокрема, обмін вимагав «значних поступок» з боку Німеччини, яка віддала полковника ФСБ Вадима Красикова — той відбував довічне ув'язнення за вбивство чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі.

Загалом в «історичній угоді» між росією та Заходом обміняли 24 людини — 16 людей випустили з тюрем росії та Білорусі, 8 в’язнів передали росії. Так, США чекають 4 своїх громадян та резидентів, Німеччина — 5, також звільнені 7 російських опозиціонерів.