У ЄС на тлі боїв у Курській області закликали зняти обмеження на застосування західної зброї

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель вважає, що на тлі операції України в Курській області зняття обмежень на застосування західної зброї допомогло б «просувати мирні зусилля».
Про це він написав у соцмережі X.
За його словами, наступ України на Курську область став «сильним ударом по наративу» російського лідера володимира путіна. Водночас зняття обмежень на використання західної зброї відповідало б міжнародному праву.
Крім того, воно допомогло б припинити бомбардування українських міст та інфраструктури, а також допомогти «в просуванні мирних зусиль».
Боррель сказав, що в Брюсселі обговорюватиме з міністрами закордонних справ і оборони ЄС «просування нашої підтримки України». Там він також зустрінеться з українським міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.
Зазначимо, що нещодавно президент України Володимир Зеленський доручив уряду підготувати перелік необхідних дій з боку України для отримання дозволу на використання далекобійної зброї від партнерів.
Що відбувається у Курській області?
Перші неофіційні повідомлення про прорив кордону в Курській області з’явилися 7 серпня. На цьому тлі лідер росії володимир путін заявив про «масштабну провокацію» з боку України.
росія у відповідь оголосила про проведення «антитерористичної операції» в Бєлгородській, Брянській і Курській областях.
Президент України Володимир Зеленський уперше підтвердив бої на Курщині 12 серпня. Станом на 20 серпня під контролем українських бійців уже 1263 км² та 83 населених пункти в регіоні, передавав головнокомандувач ЗСУ. За даними Washington Post, зараз Україна контролює газовимірювальну станцію «Суджа», розташовану приблизно за 8 кілометрів углиб росії.
За словами Зеленського, ця операція «стала найбільшою інвестицією» України у процес звільнення своїх громадян з російського полону.
На контрольованих територіях уже створили військову комендатуру — її керівником став генерал-майор Едуард Москальов. Тим часом Україна вже запустила гарячу лінію для жителів Курської області, які хочуть евакуюватися, а також опрацьовує можливий гуманітарний коридор до Сум.
Удари по рф західною зброєю
Видання Politico ще наприкінці травня написало, що президент США Джо Байден таємно надав дозвіл Україні завдавати ударів по росії зброєю, яку передав Вашингтон.
Згодом у пресслужбі президента Володимира Зеленського підтвердили надання цього дозволу. Але певні обмеження досі залишаються: повідомлялося, що ударів американською зброєю можна завдавати виключно у прикордонних із Харківською областю районах.
Пізніше в Раді національної безпеки США пояснили, що дозвіл на використання американської зброї по території росії не обмежується лише захистом Харківської області. За словами представника Ради нацбезпеки Майкла Карпентера, дозвіл стосується прикордонної території, звідки росія готує свої атаки на Україну.
Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Сполучені Штати продовжать «адаптуватися та підлаштовуватися» в разі потреби.
Окрім США, Україна вже отримала дозволи на застосування переданої зброї на власний розсуд від низки партнерів, хоча не від усіх.
- Поділитися: