«В інтернеті всього вистачає»: Білорусь відкинула вимогу України про відведення військ від кордону

У білоруському міністерстві закордонних справ кажуть, що офіційно не отримували звернення від України з вимогою відвести війська. Заяву в інтернеті там вважають зробленою з «хитромудрою логікою», а стягнення військ до кордону — закономірними.
Про це речник МЗС Білорусі Анатолій Глаз сказав у коментарі білоруському виданню БелТА.
За його словами, в білоруському МЗС бачили повідомлення української сторони, поширене в інтернеті. Однак це, мовляв, не офіційна заява, адже в інтернеті «вистачає всякого».
Глаз заявив, що дії білоруського війська є відповіддю на запуск по Білорусі бойових дронів, які нібито залетіли з України.
«У нашому розумінні тут все логічно. […] Але ж ви розумієте, що це в рамках класичної логіки. А якою логікою керується українська сторона, ми не знаємо», — сказав речник.
Він також назвав логіку українських заяв «дуже хитромудрою», яка начебто може розрахована «на внутрішнє споживання або на отримання овацій із Заходу».
Що передувало?
25 серпня Міністерство закордонних справ України заявило, що під виглядом навчань Білорусь зосередила в Гомельській області поблизу кордону з Україною значну кількість особового складу, зокрема Сил спеціальних операцій, а також озброєння та військової техніки, включно з танками, артилерією, РСЗВ, засобами ППО та інженерною технікою.
Також зазначили, що була зафіксована присутність найманців колишньої ПВК «Вагнер».
МЗС закликало Білорусь відвести свої війська від білорусько-українського кордону на відстань, що перевищує дальність ураження наявних у Мінська систем вогню. Також відомство закликало білоруських посадовців припинити «недружні дії» та не робити «трагічних для власної країни помилок під тиском москви».
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 18 серпня заявив, що Білорусь перекинула до кордону з Україною майже третину своєї армії, оскільки Київ нібито розмістив там понад 120 тисяч українських військових. Перед цим Лукашенко стверджував, що Україна нібито порушила повітряний простір його країни.
У Центрі протидії дезінформації при РНБО вважають, що посилення білоруських підрозділів на кордоні з Україною є прагненням відвернути увагу українського військового командування на тлі бойових дій у Курській області.
- Поділитися: