Стефанчук попросив Майка Джонсона допомогти зняти всі обмеження на застосування американської зброї

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та спікер Палати представників Конгресу США Майк ДжонсонВерховна Рада

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зустрівся зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном. Під час зустрічі глава українського парламенту попросив свого колегу посприяти зняттю обмежень на використання американського озброєння.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Спікер українського парламенту наголосив, що Україна «не має захищатися зі зв’язаними руками» — і повинна отримати можливість завдавати ударів по військових об’єктах у глибині рф.

Крім того, Стефанчук озвучив найнеобхідніші оборонні потреби України, серед яких системи ППО та літаки F-16, а також наголосив на необхідності посилення санкцій проти росії.

Це перша зустріч Стефанчука на полях Саміту голів парламентів держав-членів G7, який проходить 5-7 вересня в італійській Вероні.

Раніше радник Білого дому з комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі заявив, що політика США щодо ударів углиб території рф залишається незмінною, оскільки це, за його словами, не допоможе Україні знищити російські літаки.

Удари по рф західною зброєю

Видання Politico ще наприкінці травня написало, що президент США Джо Байден таємно надав дозвіл Україні завдавати ударів по росії зброєю, яку передав Вашингтон.

Згодом у пресслужбі президента Володимира Зеленського підтвердили надання цього дозволу. Але певні обмеження досі залишаються: повідомлялося, що ударів американською зброєю можна завдавати виключно у прикордонних із Харківською областю районах.

Пізніше в Раді національної безпеки США пояснили, що дозвіл на використання американської зброї по території росії не обмежується лише захистом Харківської області. За словами представника Ради нацбезпеки Майкла Карпентера, дозвіл стосується прикордонної території, звідки росія готує свої атаки на Україну.

Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що Сполучені Штати продовжать «адаптуватися та підлаштовуватися» в разі потреби.

Окрім США, Україна вже отримала дозволи на застосування переданої зброї на власний розсуд від низки партнерів, хоча не від усіх.