Буданов пропонує «офізичити» анонімні Telegram-канали. Повністю закрити месенджер «технічно важче»

Керівник ГУР Кирило Буданов
Керівник ГУР Кирило БудановГоловне управління розвідки

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов назвав месенджер Telegram загрозою національній безпеці України. Однак замість того, щоб заборонити його, Буданов пропонує зробити Telegram-канали неанонімними.

Про це він сказав в інтерв’ю «Радіо Хартія».

Згідно з офіційними дослідженнями, Telegram став головним джерелом інформації для українців, каже Буданов, ним досі користуються багато громадян: «Він обігнав абсолютно все».

На думку керівника розвідки, замість того, щоб закрити месенджер, варто «офізичити» анонімні канали, щоб автори відчували відповідальність.

«Якщо ти хочеш публікувати якісь новини — будь ласка, зареєструйся. […] Тоді в людини є особиста відповідальність за те, що вона там розміщає», — пояснює Буданов.

Цілком закрити Telegram, як це зробили з іншими російськими соцмережами, як-от «Одноклассники» та «ВКонтакте», буде «технічно важче», хоч і не неможливо.

Раніше Буданов також казав, що месенджер Telegram становить проблему для національної безпеки України. Тоді він заявляв, що він проти утисків свободи слова, але не тоді, коли будь-хто може зробити канал і писати «все, що йому заманеться».

Водночас, за словами начальника ГУР, Telegram допомагає інформаційно впливати на людей на тимчасово окупованих територіях.

Доля Telegram в Україні

14 лютого речник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що платформа Telegram містить у собі «цілу низку загроз для України». За його словами, загрозу для безпеки держави становлять не окремі медіа, що є на платформі, а сама соцмережа.

Водночас він зазначив, що Україна вибудовує комунікацію з адміністраціями всіх платформ, щоби працювати за прозорими правилами. У Telegram відповіли, що платформа повністю безпечна для українців.

У Раді вже закликали до жорсткішого регулювання Telegram — особливо після арешту його засновника Павла Дурова у Франції. А народний депутат Микола Княжицький ініціював у Верховній Раді відповідний законопроєкт. Після допрацювання його мають подати до парламенту вже до кінця вересня.