Боррель надав докази, що Китай уперше передав росії зброю — ЗМІ

Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз розглядає можливість запровадження санкцій проти Китаю.
Про це повідомляє Frankfurter Allgemeine з покликанням на власні джерела.
За даними співрозмовників, високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики й політики безпеки Жозеп Боррель поінформував країни ЄС про висновки розвідки. Дипломат заявив, що докази «переконливі» та підтверджують «надання летальної підтримки».
Він переконує, що ЄС має розглянути всі можливі інструменти впливу, включно із запровадженням нових санкцій. Ідеться про заборону ведення бізнесу з певними китайськими компаніями, а також обмеження на активи та в'їзд.
Співрозмовник також наголосив на важливості прямого діалогу з Китаєм, щоб донести позицію ЄС.
Джерела видання не розкрили подробиць щодо висновків розвідки. Проте один з дипломатів послався на «дуже серйозні» повідомлення інформаційного агентства Reuters.
Ще 25 вересня агенція написала, що росія створила в Китаї таємну програму для розробки та виробництва ударних безпілотників, щоб використовувати їх у війні проти України.
Джерела агентства в розвідці заявили, що постачання зразків безпілотників для російського ТОВ «Купол» є «першим конкретним доказом того, що БпЛА, виготовлені в Китаї, були доставлені до росії з початку повномасштабної війни в Україні».
Раніше США заявили, що Китай надає росії «дуже суттєву» допомогу для зміцнення військової машини, натомість москва передає Пекіну секретні військові технології підводних човнів і ракет.
Позиція Китаю щодо війни в Україні
Від початку російського вторгнення в Україну Китай не хотів публічно засуджувати збройну агресію рф. У березні 2022-го міністр закордонних справ КНР Ван Ї назвав росію «найважливішим стратегічним партнером Пекіна».
Після накладення міжнародних санкцій на рф Пекін почав менш охоче надавати політичну й економічну підтримку москві. Однак це не завадило Китаю дипломатично покривати свого партнера та просувати в державних і закордонних ЗМІ наративи росії щодо її вторгнення в Україну.
У 2023-му Китай запропонував власний «мирний план». Лідер рф володимир путін заявив, що «багато положень висунутого Китаєм мирного плану співзвучні російським підходам» і «можуть бути взяті за основу для мирного врегулювання». Українська влада відповіла, що не з усіма пунктами погоджується, але відзначила тоді, що Китай принаймні почав говорити про Україну.
На запрошення КНР тодішній глава української дипломатії Дмитро Кулеба здійснив візит до Китаю. Однак відтоді позиції країн, схоже, не змінилися.
У вересні Китай оголосив про намір створити платформу «Друзі миру», в межах якої країни сприятимуть «політичному врегулюванню» війни в Україні.
- Поділитися: