рф атакувала Україну «калібрами» з касетними боєприпасами — Зеленський

Під час масованої атаки 28 листопада росія атакувала цивільну інфраструктуру України ракетами «Калібр» із касетними боєприпасами.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
За його словами, ці касетні частини значно ускладнюють рятувальникам та енергетикам ліквідацію наслідків удару.
Він назвав це «дуже підлою ескалацією російської терористичної тактики».
На тлі масованого обстрілу Зеленський вкотре наголосив на необхідності посилити українську протиповітряну оборону.
«Ми постійно працюємо з партнерами, щоб мати більше сили для захисту, і вчасне постачання зараз та повне виконання домовленостей зокрема щодо ППО — це те, що найбільше потрібно», — наголосив президент.
Масована атака
Вночі та зранку 28 листопада російські війська масовано атакували Україну ракетами та ударними дронами. Загалом окупанти запустили по Україні 188 засобів повітряного нападу.
Вибухи пролунали у Києві, Харкові, Луцьку, Миколаєві, Хмельницькому, Івано-Франківську, Кропивницькому, Рівному, Одесі, Сумській, Львівській та Волинській областях. Внаслідок обстрілів є постраждалі.
Під ударом опинились українські об’єкти енергетики. Через це запровадили екстрені відключення світла. Без електропостачання залишилися понад 280 тисяч абонентів у Рівненській області, 215 тисяч — у Волинській та 523 тисячі — у Львівській. Очікується, що екстрені відключення світла триватимуть до вечора.
Чим небезпечне це озброєння?
Касетні боєприпаси (авіабомби, ракети, артилерійські чи реактивні снаряди) — це особливі засоби ураження, своєрідні контейнери, всередині яких є однотипні бойові елементи (зокрема й сповільненої дії), які розкидаються в повітрі над великою територією. Ці бойові елементи забезпечують ураження значно більшої площі, якщо порівняти з боєприпасом-моноблоком.
Такі боєприпаси можуть тривалий час бути в землі й становити небезпеку ще довго після припинення бойових дій. Саме від касетних боєприпасів гине значна кількість мирного населення, особливо діти, після закінчення воєн.
У 2008 році понад 100 країн на конференції в Дубліні ухвалили угоду про заборону касетних бомб, оскільки ті є «ненадійною та неточною зброєю», яка часто уражає цивільних навіть після закінчення збройного конфлікту. Проти договору виступили низка країн, зокрема росія та Сполучені Штати. Україна також не приєдналася до цієї конвенції.
Минулого року Пентагон оголосив про надання Україні нового військового пакету допомоги, який, зокрема, містить касетні артилерійські снаряди DPICM. Це сталося після низки зафіксованих випадків застосування касетних снарядів та іншої забороненої зброї окупантами. Організація Human Rights Watch закликала США не передавати такі снаряди Україні, оскільки ті завдають шкоди цивільним та залишатимуть після снаряди ще на багато років.
- Поділитися: