Україна говорила з партнерами про зниження мобілізаційного віку, але напруги не було — речник МЗС
Україна обговорювала зниження мобілізаційного віку з партнерами, але це питання не стало предметом розбіжностей чи напруги.
Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий на брифінгу 28 листопада.
За його словами, Україна під час переговорів із партнерами зазвичай інформує про динаміку мобілізації.
«Це частина обговорення, так само як і інші теми, як-от забезпечення зброєю, стратегії, захисту, санкцій, стримування, деяких інших тем», — пояснив Тихий.
Водночас він спростував, що ця тема викликає напругу чи розбіжності між Україною та партнерами. Речник МЗС також зазначив, що наразі Україні не вистачає необхідної кількості зброї та техніки, щоб озброїти вже мобілізованих.
«І лише після того, як Україна переможе, ми зможемо вийти й сказати: добре, цієї допомоги було достатньо. До цього, звичайно, нам завжди буде потрібна допомога», — додав Тихий.
Що передувало?
Associated Press із посиланням на власне джерело повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена закликає Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років, щоб швидко збільшити чисельність своєї армії.
За словами європейських посадовців, які побажали залишитися анонімними, український президент Володимир Зеленський також чує занепокоєння від союзників інших західних країн стосовно того, що Україна «має проблему з кількістю військ, а не з озброєнням».
Водночас радник президента з комунікацій Дмитро Литвин зазначив, що Україні не вистачає зброї для оснащення вже мобілізованих людей.
«Не можна очікувати, що Україна компенсує затримки в логістиці чи нерішучість у підтримці молодими хлопцями на фронті», — наголосив Литвин.
Раніше Зеленський запевняв, що Україна не планує зменшувати мобілізаційний вік, попри те, що партнери держави хотіли б такого рішення. За його словами, наразі це небезпечно.
- Поділитися: