У Франції депутати звернулися до Міноборони із закликом надіслати в Україну військових інструкторів

Пʼять французьких депутатів від пʼяти різних політичних груп написали листа міністру збройних сил Себастьяну Лекорню із проханням надіслати військових інструкторів із Франції в Україну.

Про це розповів один із підписантів Фредерік Петі, який належить до «Демократичного руху».

Також звернення підписали член парламентської групи Libertés, Indépendants, Outre-Mer et Territoires Лоран Мазорі; Анна Пік з Соціалістичної партії; Констанс Ле Гріп з партії «Відродження» та Ксав’є Розерен із «Союзу демократів і незалежних».

Депутати підтримали пропозицію створити європейську коаліцію щодо направлення військових інструкторів в Україну. Вони переконані, що Париж може взяти на себе провідну роль у цій коаліції разом із британською, польською, балтійською та скандинавською арміями.

За словами парламентарів, навчання мають тривати на українських землях на тлі «жорстокості бойових дій» та російського тиску на сході, що зростає.

Там наголосили, що, поки росія залучає до війни північнокорейських військових, відповіддю Європи має бути збільшення прямої підтримки України. 

«Оскільки перспективи можливих переговорів стають більш ясними, Франція та європейські країни не повинні виявляти жодних ознак слабкості та не дозволяти, щоб їхня поведінка була продиктована червоними лініями, проведеними кремлем», — переконані депутати. 

Тож перенесення тренувань важливе, щоб допомогти Україні «захиститися і не програти цю війну», вважають вони.

Раніше Le Monde писало, що окремі європейські лідери знову повернулися до дискусії про можливе відправлення західних військ до України через потенційну відмову новообраного президента США Дональда Трампа надавати допомогу Києву.

А в жовтні міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявляв, що Європейський Союз нібито розглядав відправлення військових радників до України в межах місії допомоги для Києва.

Західні війська в Україні

Макрон у лютому на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.

27 травня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський обговорював із міністром оборони Франції Себастьяном Лекорню ініціативу Парижа з відправлення до України інструкторів для підготовки українських військовослужбовців. 

Він повідомив, що вже підписав документи, які дозволять першим французьким інструкторам невдовзі відвідати українські навчальні центри й ознайомитися з їхньою інфраструктурою та персоналом. 

Однак пізніше Міністерство оборони Франції не підтвердило інформацію Сирського, уточнивши, що це питання ще опрацьовують.