Партнери вважають, що Україна могла б ощадливіше витрачати ракети ATACMS та краще вибирати цілі — NYT

У США та НАТО вважають, що Україна могла б краще вибирати цілі для ураження американськими ракетами ATACMS, запас яких в українських військових уже нібито закінчується.
Про це пише New York Times із посиланням на неназваних посадовців США і НАТО.
За словами співрозмовників, удари ракетами ATACMS по росії були ефективними, однак вони не змінили траєкторію війни.
Крім того, в України нібито вже закінчуються ці ракети, використання яких сповільнюється. Неназвані представники США та НАТО кажуть, що Україна могла б бути більш виваженою щодо кількості використаних ракет і більш вибірковою у виборі цілей.
За словами американських посадовців, коли Україна отримала дозвіл на удари ракетами ATACMS по росії, у неї залишалося лише «десятки ракет» — ймовірно, близько 50.
Видання пише, що шансів на їхнє поповнення зараз мало, адже постачання таких ракет від США вже призначені для розгортання на Близькому Сході та в Азії, а новообраний президент Дональд Трамп теж навряд чи погодиться на поповнення українських запасів: у нещодавньому інтерв’ю він заявив, що не виключає скасування дозволу на удари по росії, який Україна отримала від адміністрації Джо Байдена.
NYT цитує військового аналітика українського Національного інституту стратегічних досліджень Миколу Бєлєскова, який каже, що уповільнення використання ракети пов’язане з тим, що спершу Україна завдавала ударів по російських об’єктах, які вже давно хотіла уразити.
Тепер же, мовляв, Київ діє більш обдумано, прагнучи «знайти цінні можливості» для ураження.
Далекобійні ракети для України
17 листопада іноземні видання із посиланням на джерела написали, що президент США Джо Байден дозволив українським військовим використати далекобійні ракети ATACMS для ударів по території росії.
Як пояснили співрозмовники журналістів, дозвіл на застосування ATACMS став відповіддю на рішення росії залучити війська КНДР для війни проти України.
Президент Володимир Зеленський опосередковано підтвердив цю інформацію, зазначивши, що «ракети самі за себе скажуть». Згодом в Білому домі підтвердили, що Україна вже застосувала ATACMS на Курщині.
19 листопада в Генеральному штабі ЗСУ повідомили про ураження російського арсеналу у Брянській області, який належав Головному ракетно-артилерійському управлінню російського міноборони. Українські ЗМІ, покликаючись на власні джерела, писали, що його уразили за допомогою ракет ATACMS.
Наступного дня, 20 листопада, агентство Bloomberg повідомило про перше застосування франко-британських крилатих ракет Storm Shadow для ударів по росії.
Тим часом глава рф володимир путін підписав указ, що затверджує оновлену ядерну доктрину росії. Його речник дмитро пєсков заявив, що якщо ЗСУ використають проти рф західні неядерні ракети, то росія за новою доктриною може завдати ядерної відповіді.
- Поділитися: