Команда Трампа поділяє думку чинної адміністрації щодо призову 18-річних українців: Річ, яку вимагатимуть

Конгресмен Майкл Волц на щорічному саміті Concordia в Нью-Йорку, 23 вересня 2024 року
Конгресмен Майкл Волц на щорічному саміті Concordia в Нью-Йорку, 23 вересня 2024 рокуJohn Nacion / Getty Images

Майк Волц, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити на посаду радника з національної безпеки, висловився за зменшення мобілізаційного віку в Україні. 

Про це він розповів в етері ABC News.

За його словами, Вашингтону потрібно буде побачити «справжню стабілізацію ситуації на полі бою». 

«Одна з речей, яку вимагатимуть від українців, полягає в тому, що вони зараз мають проблеми з людським ресурсом, їхній призовний вік — 26 років (Волц мав на увазі 25 років, як це передбачає закон — ред.), а не 18», — заявив Волц. 

Як наголосив радник Трампа, він не думає, що «багато людей усвідомлюють», що вони можуть підготувати «сотні тисяч» нових солдатів. 

«Вони, безумовно, мужньо боролися. Вони, безумовно, зайняли дуже благородну та жорстку позицію, але нам потрібно побачити, як розв'язується проблема нестачі живої сили», — зазначив він.

За словами республіканця, йдеться не лише про боєприпаси чи «виписування додаткових чеків», а про стабілізацію лінії фронту. 

Зазначимо, що чинна американська адміністрація неодноразово закликала Україну зменшити призовний вік. Так, державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Київ має ухвалити «важкі рішення», що стосуються мобілізації. Про «збільшення кількості сил на передовій» казав і радник Білого дому з питань нацбезпеки Джейк Салліван.

У США навіть обіцяли, що якщо Україна знизить мобілізаційний вік, то Вашингтон і союзники оснастять новобранців.

Зменшення призовного віку

У квітні 2024 року президент Володимир Зеленський підписав закон про зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років. Парламент ухвалив його ще у 2023 році.

Пізніше народний депутат і секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявляв, що рівень мобілізації в Україні знизився після кількох місяців дії відповідного закону, а тому треба вживати «радикальних» заходів — наприклад, знижувати призовний вік.

Крім того, українські політики також розповідали, що американські партнери порушували питання про мобілізацію тих, кому від 18 до 25 років. Вони нібито вважають, що люди віком 18-25 років найбільш ефективно здатні воювати «з огляду на свої фізичні та психологічні якості».

Однак Зеленський неодноразово запевняв, що Україна не планує знову зменшувати мобілізаційний вік, попри те, що партнери держави хотіли б такого рішення. За його словами, наразі це небезпечно.