Скільки північнокорейців загинуло на Курщині, коли зустрінуться Трамп із путіним і хто вимагає зниження мобілізаційного віку. Огляд світової преси

Північнокорейські солдати вважають за краще вбити себе, ніж здатися в полон. Однак перші полонені з армії Кім Чен Ина вже потрапили до рук українських військових.
Чи може Північна Корея відправити додаткові війська на війну проти України найближчим часом, скільки північнокорейських солдатів уже загинуло в бойових діях проти українців та які вимоги адміністрація Дональда Трампа готується висунути Києву для продовження військової підтримки США — читайте в огляді світової преси від hromadske.
Українцям вперше вдалося захопити в полон солдатів із Північної Кореї, продемонструвавши світові, що зараз Україна перебуває у стані війни з арміями двох ядерних держав, повідомило британське інформаційне агентство Reuters. Досі росія не підтвердила присутність північнокорейських військ на своїй території або їхню участь у війні проти України.
За даними української розвідки, близько 11 000 північнокорейських військовослужбовців підтримують у Курській області російську армію, яка вже понад п'ять місяців марно намагається витіснити Збройні сили України з території росії.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий обміняти військовополонених з Північної Кореї на українських воїнів, які перебувають у російському полоні. Утім, влада росії та Північної Кореї ніяк не відреагувала на цю пропозицію. Обидві країни продовжують вдавати, що жодних північнокорейських військ на території росії немає.
Українська сторона опублікувала відео допиту двох поранених північнокорейських військовополонених. Один із чоловіків через перекладача запевнив, що не знав, що воює проти України. За його словами, командири повідомили йому, що він приїхав до росії для участі у військових навчаннях. Військовополонений сказав, що якщо йому накажуть повернутися до Північної Кореї, то він це зробить, але готовий залишитися в Україні, якщо йому дадуть таку можливість.
Понад 300 північнокорейських солдатів уже загинули в боях. Ще 2700 солдатів армії Кім Чен Ина зазнали поранень. Про це з посиланням на дані південнокорейської розвідки повідомило провідне інформаційне агентство Південної Кореї Yonhap.
«Північнокорейські війська розгорнуті переважно в Курської області росії та беруть активну участь у бойових діях. Їхні втрати вже перевищили 3000 осіб вбитими та пораненими», — заявив журналістам депутат парламенту Південної Кореї Лі Сонг Квон після закритого брифінгу, проведеного Національною розвідувальною службою країни.
За словами Лі Сонг Квона, солдати з елітного північнокорейського штурмового корпусу отримали наказ вбивати себе замість того, щоб здаватися в полон:
«Записки, знайдені в загиблих солдатів, вказують на те, що північнокорейська влада тиснула на них, аби вони покінчили життя самогубством до того, як потрапити в полон».
Один із північнокорейських солдатів, якого українці збиралися взяти в полон, вигукнув «генерал Кім Чен Ин» і спробував підірвати гранату, але був застрелений українськими військовими, додав Лі Сонг Квон.
Американське новинне агентство Associated Press зазначило, що північнокорейські солдати, захоплені в полон в Україні, відмовилися перейти на бік України або Південної Кореї.
Національна розвідувальна служба Південної Кореї на закритому брифінгу повідомила депутатам парламенту, що двоє північнокорейських солдатів, які були захоплені українськими силами під час бойових дій у Курській області, не висловили бажання просити притулку в Південній Кореї.
Спецслужба підтвердила свою участь у допитах північнокорейських військовослужбовців українською владою. Так, розгортання північнокорейських військ на території росії для війни проти України сприяє зближенню позицій Києва та Сеула, відкриваючи можливості для більш тісної співпраці між двома країнами. Південна Корея є одним із найбільших виробників та експортерів зброї у світі. Однак Сеул ніколи не надсилав військову допомогу Києву напряму.
За даними Національної розвідувальної служби Південної Кореї, північнокорейські солдати погано розуміють вимоги та реалії сучасної війни й використовуються росією у спосіб, що призводить до «великої кількості жертв». Про це пише французьке державне агентство новин France 24.
Попри низьку ефективність північнокорейських військових у боях проти української армії, Кім Чен Ин може розглядати участь своїх солдатів у війні як унікальну можливість перейняти досвід ведення бойових дій у сучасних умовах. Військове співробітництво між Північною Кореєю і росією, ймовірно, продовжуватиме поглиблюватися, оскільки й Кім Чен Ин, і володимир путін вважають таку співпрацю взаємовигідною, зазначило France 24.
Кім Чен Ин може планувати візит до рф у першій половині цього року, щоб обговорити подальшу військову співпрацю і відправлення більшої кількості північнокорейських солдатів до росії, повідомило France 24 з посиланням на Національну розвідувальну службу Південної Кореї.
Попри велику чисельну перевагу російських і північнокорейських військ, українській армії вдається утримувати під контролем значну частину території Курської області. Утім, поки невідомо, чи зможе Україна використати окупацію російської території як розмінну монету для посилення своєї переговорної позиції в майбутньому.
Тим часом підготовка зустрічі Трампа й путіна для обговорення можливості припинення війни в Україні вже розпочалася, підтвердив в інтерв'ю ABC News Майк Волц, радник з національної безпеки новообраного президента США Дональда Трампа.
«Дональд Трамп вважає, що неможливо починати переговори, якщо ви не маєте жодних відносин і діалогу з іншою стороною. І ми будемо налагоджувати діалог із російською стороною. Найближчими днями чи тижнями Дональд Трамп, ймовірно, поговорить з володимиром путіним телефоном. Президент Зеленський готовий співпрацювати з нами, щоб припинити цю війну. Закінчімо війну справедливим миром», — сказав Майк Волц.
Крім цього, Майк Волц повідомив, що після інавгурації Дональда Трампа Білий дім буде «просити українців розв'язати проблеми з живою силою». Волц визнав, що, на його думку, для стабілізації фронту Україна повинна знизити мобілізаційний вік і почати залучати до війська молодших людей.
«В України є реальні проблеми на полі бою через брак солдатів. Їхній мобілізаційний вік — 26 років, а не 18. Це проблема. Україна може мобілізувати сотні тисяч новобранців, якщо знизить мобілізаційний вік. Якщо українці просять весь світ допомогти захистити їхню демократію від зазіхань росії, то треба, щоб вони й самі були готові повною мірою захищати себе. Річ не тільки в озброєнні, боєприпасах і виписуванні нових чеків для військової допомоги. Річ у тім, що потрібно, щоб фронт стабілізувався і ми могли почати переговори про мир», — зазначив Майк Волц.
Водночас Волц не заперечив, що зниження мобілізаційного віку може стати однією з ключових умов для продовження військової підтримки України з боку США.
- Поділитися: