Європейці хочуть, щоб США теж надали війська для можливої миротворчої місії в Україні — Bloomberg
Європейські чиновники прагнуть, щоб нова адміністрація США на чолі з президентом Дональдом Трампом доєдналася до гарантій безпеки для України.
Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.
Союзники загалом погоджуються з президентом України Володимиром Зеленським, що США мають надати війська для будь-яких майбутніх миротворчих сил у країні, запевняють співрозмовники видання.
У Європі кажуть, що Вашингтон може підтримати цю ідею, попри початкову стриманість Трампа. Водночас там підкреслюють, що детально говорити про те, який вигляд матимуть майбутні миротворчі сили в Україні, ще зарано.
Нині європейці намагаються сформувати бачення нової адміністрації, оскільки Трамп готується до взаємодії з російським лідером володимиром путіним.
Один із неназваних високопоставлених європейських чиновників зауважив, що якби Європа була змушена відправити війська самостійно, то це могло б підірвати довіру до гарантій та створити розкол в НАТО, оскільки це означало б фактичний кінець трансатлантичного співробітництва в Альянсі.
Водночас високопоставлений західний дипломат каже, що команда Трампа продемонструвала готовність до того, щоби США зосередилися на гарантіях безпеки для України, які вони приватно визнають неминучими.
Однак в обмін на ці зобов’язання Вашингтон може очікувати, що Європа візьме на себе більшу частку з виконання будь-якої потенційної угоди. За словами дипломата, європейці розуміють, що США очікують від них основної частини військ, а Трамп вважає війну в Україні європейською справою.
Команда Трампа також дала зрозуміти, що нова адміністрація не має наміру займатися безпосередньо відбудовою України. Дещо, як вони припустили, може взяти на себе приватний сектор.
Західні війська в Україні
Ще в лютому 2024 року президент Франції Емманюель Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, держави не досягли консенсусу щодо цього питання.
У листопаді того самого року французьке видання Le Monde написало, що окремі європейські лідери знову повернулися до дискусії про можливе відправлення західних військ до України через потенційну відмову нового президента США Дональда Трампа надавати допомогу Києву.
Тим часом американські ЗМІ поширювали план врегулювання війни в Україні, який нібито запропонували радники новообраного президента США.
Він, зокрема, передбачає створення демілітаризованої зони на замороженій лінії фронту між росією та Україною, а безпеку там гарантуватимуть війська європейських країн.
Президент Володимир Зеленський заявив, війська партнерів в Україні можуть стати одним із найкращих інструментів, щоб примусити рф до миру. Однак він наголосив, що європейська миротворча місія не повинна замінити Україні членство в НАТО.
Про готовність відправити миротворців казали в Італії, Німеччині та Великій Британії. Хоча міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зауважив, що погодити європейську миротворчу місію має і росія.
Водночас у Польщі заявили, що не планують відправляти до України свої війська.
- Поділитися: