Проєкт «Беларускі Гаюн» зупиняє роботу після зламу їхнього чат-бота

Білоруський моніторинговий проєкт «Беларускі Гаюн» заявив про припинення своєї роботи після того, як чат-бот, через який збирали інформацію, зламали й викрали з нього дані про інформаторів.

Про це йдеться в повідомленні проєкту.

5 лютого там розповіли, що через злам чат-бота, сторонній акаунт отримав доступ до даних людей, за допомогою яких проєкт збирав інформацію. Обсяг даних, який удалося вкрасти, невідомий.

Творець «Беларускі Гаюн» Антон Мотолько визнав, що саме його помилка призвела до зламу: «Наразі критичні вразливості виправлено, але я розумію, що, на жаль, ми не змогли повністю захистити людей».

Він сказав, що ті люди, які надсилали інформацію через чат-бот з акаунтів, що дають змогу їх ідентифікувати, опинилися під загрозою. Він порадив видалити свій обліковий запис у Telegram і створити новий усім, хто користується акаунтом тривалий період.

Як писала російська служба «Радіо Свобода», інформацію про злам чат-бота поширювали Telegram-канали, близькі до силових структур Білорусі. Вони публікували скриншоти листування Мотолька з невідомою людиною, а також погрожували тим, хто надсилав повідомлення через чат-бот.

Більше про «Беларускі Гаюн»

Проєкт відстежує переміщення російських і білоруських військ на території Білорусі за допомогою аналізу даних, які білоруси надають через чат-бот. На Telegram-каналі проєкту близько 342 тисяч підписників.

«Українська правда» з посиланням на «Беларускі Гаюн» у грудні 2022 року писала, що силовики Білорусі видавали себе за представників моніторингового проєкту й пропонували білорусам «співпрацю», намагаючись отримати особисті дані.

«Гаюн» повідомляв про перекидання до Білорусі російських військ, російські дрони, які залітали до Білорусі після атаки на Україну, укріплення ділянок кордону з Україною та інші події, пов’язані з російсько-українською війною.