Дуда після зустрічі з Келлогом заявив, що США «дуже сильно вступили у гру» щодо припинення війни

Президент Польщі Анджей Дуда зустрівся зі спеціальним посланцем США щодо війни в Україні Кітом Келлогом. Після неї він позитивно відгукнувся про кроки Вашингтона.
Про це пише RMF24.
Після зустрічі він заявив, що хоче заспокоїти всіх поляків на тлі того, що в європейському просторі нині є «багато тривоги».
«На мій особистий погляд, Америка дуже сильно вступила в гру, коли йдеться про припинення війни в Україні», — запевнив Дуда.
Він назвав свого американського колегу Дональда Трампа «надзвичайно рішучою людиною», і заявив, що коли той діє, то це зазвичай ефективно.
«Я очікую, що буде щонайменше припинення бойових дій, і я сподіваюся, що агресія росії проти України буде припинена. Для нас очевидно, що ця війна не може закінчитися перемогою росії й справедливий мир має бути відновлений», — наголосив президент Польщі.
За його словами, питання лише в тому, які умови обговорюватимуться, тож тут потрібна «дуже рішуча політика». Дуда вважає, що Трамп зможе вести її.
Окрім того, президент Польщі зазначив, що Вашингтон не має намірів скорочувати чисельність американських військ у країні. «Навпаки, я сподіваюся, що вона буде збільшуватися», — додав він.
Візит Келлога в Україну
Спеціальний представник США у справах України та росії Кіт Келлог прибуде до України в середу, 19 лютого, ранковим потягом із Польщі. Програма візиту, який буде тривати три дні, ще на стадії узгодження.
Президент України раніше казав, що Келлог в Україні має пробути близько двох днів, під час яких, як сподівається Зеленський, він відвідає фронт, а також командирів деяких українських бригад.
Нагадаємо, поїздка Келлога до України планувалася на початок січня. Він би зустрівся з високопосадовцями в Києві, а також відвідав Рим і Париж. Однак її відклали.
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк називав перенесення візиту Келлога «позитивним сигналом». На його думку, це свідчить про те, що в перехідній адміністрації Трампа вивчають інформацію, яку надають розвідки, і «глибше уявляють, що це за війна та які рішення можуть бути реалізовані».
- Поділитися: