росіяни знову заявили про атаку України на газовимірювальну станцію «Суджа». У ЦПД відкинули звинувачення
Міністерство оборони росії звинуватило Україну у «фактичному знищенні» газовимірювальної станції «Суджа», що розташована в Курській області рф. Однак в Україні заперечили причетність до удару.
Таку заяву російське відомство оприлюднило на своїх ресурсах. А от очільник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко спростував це.
Як вказують у Міноборони рф, сьогодні, 28 березня, після удару по станції сталося сильне загоряння, енергооб'єкт «фактично знищений». Там запевняють, що атаку буцімто здійснила Україна із застосуваннями реактивної артилерійської системи HIMARS.
Також там кажуть, що над Саратовською областю росіяни нібито перехопили безпілотники, ціллю яких був місцевий нафтопереробний завод. А напередодні в Бєлгородській області начебто через атаку на енергообʼєкт без світла залишалися жителі Шебекінського району.
Коваленко коротко прокоментував ці звинувачення: «росія знову атакувала газотранспортну систему (газовимірювальну станцію) “Суджа” на Курщині, яку вони не контролюють».
Нагадаємо, 21 березня Генеральний штаб ЗСУ відкинув звинувачення росії, де заявили, що українські війська завдали удару по газовимірювальній станції «Суджа», через яку постачали газ у Європу.
А вже 26 березня Міноборони росії звинуватило Україну в порушенні домовленостей про взаємне припинення вогню по енергетичних обʼєктах, які уклали за день до цього. Однак Генштаб ЗСУ заявив, що це неправда.
Домовленість про припинення ударів по інфраструктурі
Цього тижня США, Україна та рф опублікували підсумки переговорів на технічному рівні протягом 23-25 березня в Саудівській Аравії. Україна та росія контактували не напряму, а через США як посередника.
Тоді всі сторони, зокрема, домовилися розробити заходи щодо реалізації угоди про заборону ударів по енергетичних об’єктах росії та України.
Українська сторона передала представникам США список енергетичних об’єктів, по яких росія не повинна завдавати ударів. Тим часом у кремлі опублікували перелік російських та українських об’єктів, які, за домовленістю сторін, не можна обстрілювати впродовж 30-денного перемир’я.
Уже наступного дня, 26 березня, Міністерство оборони росії звинуватило Україну в порушенні домовленостей про взаємне припинення вогню по енергетичних обʼєктах. Генеральний штаб ЗСУ заявив, що це неправда.
- Поділитися: