Міноборони розробило новий механізм ротацій: кілька місяців відпочинку після 90 днів безперервної служби

Міністерство оборони розробило новий механізм ротацій військовослужбовців на фронті, який має допомогти боротись із СЗЧ.
Про це повідомив народний депутат і член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в етері «Радіо Свобода».
За його словами, цей механізм передбачатиме надання кількох місяців відпустки для тих військовослужбовців, які несли безперервну службу на фронті упродовж 90 днів. За словами Веніславського, цей механізм допоможе боротись із СЗЧ серед військових.
Щодо законопроєкту демобілізації, то Веніславський зазначив, що його ухвалення найближчими тижнями є «дуже оптимістичним сценарієм», позаяк це призведе до одномоментного звільнення великої кількості солдат, що матиме негативні наслідки на полі бою.
СЗЧ серед військових
Станом на жовтень 2024 року повідомлялось, що лише з початку минулого року в Україні зареєстрували понад 35 тисяч кримінальних справ про СЗЧ. Це вдвічі більше, ніж за весь попередній рік, і втричі більше, ніж за той самий період торік.
Так, із січня до вересня 2024-го зареєстрували 35 307 кримінальних проваджень, тоді як із січня до вересня 2023-го таких справ було 11 625, тобто утричі менше. За весь минулий рік кількість таких справ становила 17 658.
Крім того, за останній рік зросла й кількість проваджень, відкритих за статтею про дезертирство. Із січня до вересня 2024-го відкрили вже 18 196 таких справ, хоча за той самий період минулого року їх було лише 4691.
А що із демобілізацією?
Минулого року уряд подав законопроєкт про оновлення законодавства про мобілізацію. Але до другого читання з нього виключили положення щодо демобілізації та ротації військових. Медіа писали, що такі зміни в законопроєкті ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
У Міноборони казали, що від парламентського комітету є доручення протягом 8 місяців розробити новий, окремий закон, який стосуватиметься безпосередньо ротації та демобілізації. Роботу над ним мали завершити до 18 грудня 2024 року. Але цю дату прострочили.
У Міноборони пояснювали, що поки що в українському війську нема достатньої кількості резервів, щоб замінити тих, кого демобілізують.
Згодом стало відомо, що Міноборони звернулося до комітету Верховної Ради з проханням відтермінувати строки підготовки законопроєкту до 18 березня 2025 року.
У січні генерал-лейтенант Іван Гаврилюк казав, що необхідно хоча б ще три місяці для відпрацювання механізмів, щоб зрозуміти, у який спосіб замінити велику кількість людей, які підпадатимуть під демобілізацію.
- Поділитися: