Коли жінка в армії щось зробила не так, мені завжди телефонують — радниця з гендерних питань ЗСУ

Радниця з гендерних питань Збройних сил України Оксана Григор'єва розповіла, що їй завжди телефонують і скаржаться на кожен випадок, коли жінка в армії припускається помилки.
Про це Григор'єва сказала під час конференції hromadske «Війна жіночого роду».
«За кожен випадок, де „накосячила“ жінка, мені особисто дзвонять. „А я вам говорив. А ви “топили”, щоб її поставили командиром, а вона от така-сяка, таке зробила“. Я така: „Стоп, стоп, стоп. Вам сказати, скільки чоловіків зробили отаке-то?“. Це стосується і навчань зокрема», — розповіла посадовиця.
Радниця з гендерних питань ЗСУ наголосила, що це вказує на упередження і стереотипи, які досі існують в армії щодо жінок.
«Ми їх руйнуємо. І, до речі, зараз вийшла така маленька методичка… для командирів і їхніх радників, і там дуже коротко про міфи ось ці всі розказано, про стереотипи, тому що це треба „розбивати“, і це треба пояснювати й розказувати», — додала Григор'єва.
Григор’єва також висловила думку, що зараз українське суспільство ще не готове до примусової мобілізації жінок, водночас вважає, що є сенс відновити строкову службу, до якої залучатимуть жінок.
За її словами, відсутність форми для військовослужбовиць є наслідком того, що жінки не проходили строкову службу.
Нагадаємо, станом на 1 січня 2025 року в ЗСУ служили понад 70 000 жінок. Це на 20% більше, ніж у 2022 році. Вони проходили службу за різними військовими спеціальностями: медикині, зв’язківиці, снайперки тощо. Понад 5500 військовослужбовиць перебували безпосередньо на передовій.
- Поділитися: