Спалах гепатиту А в Києві: фахівці дослідили воду у трьох школах, укриттях і бюветах. Показники в нормі
Фахівці Київського міського центру контролю та профілактики хвороб вивчили перші зразки води з низки навчальних закладів, укриттів і бюветів, аби виявити місце спалаху гепатиту A.
Про це в коментарі hromadske повідомив Центр громадського здоровʼя МОЗ України.
Так, проби води для бактеріального, хімічного та вірусологічного дослідження на вірус гепатиту A взяли у трьох навчальних закладах, а також вивчали бутельовану воду в укриттях та у двох бюветних комплексах району. Всі досліджені зразки — у межах норми.
Учнів навчальних закладів, у яких зафіксували хворобу, тимчасово перевели на дистанційну форму навчання.
«Епідеміологічне розслідування продовжується. Встановлюються чинники, що сприяли поширенню інфекції та можливе джерело інфекції. Для цього залучаються всі відповідальні відомства за напрямами діяльності», — зазначили в Центрі громадського здоровʼя.
Що відомо про спалах гепатиту A в Києві
Станом на ранок 14 травня через спалах захворюваності на гепатит A в Києві вже госпіталізували 34 людини серед яких є 19 дітей. Загалом медики зареєстрували 48 хворих на гепатит A, з них 26 — діти.
Щеплення отримали 210 людей: 192 дітей і 18 дорослих.
Що треба знати про гепатит A?
Це захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів B і С, гепатит A не провокує розвитку хронічної хвороби печінки й рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже всі люди, уражені гепатитом A, повністю одужують, і в них виробляється довічний імунітет проти хвороби.
Гепатит A найчастіше передається фекально-оральним шляхом. Тобто ви можете заразитися гепатитом A через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. Як повідомляє ВООЗ, спалахи хвороби, коли інфікування відбувалося через воду, фіксуються нечасто.
У домашніх умовах гепатит A найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім'ї. Тому гепатит A часто називають «хворобою брудних рук». Вірус гепатиту A також може передаватися під час тісного фізичного контакту з інфікованою людиною.
Які симптоми?
Інкубаційний період вірусного гепатиту A зазвичай триває 14–28 днів. Серед основних симптомів: підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювота, потемніння сечі, жовтяниця, важкість у правому підребер’ї, слабкість і втомлюваність.
Також слід пам’ятати, що хворий може заражати оточення вже у переджовтяничний період, коли сам не знає про захворювання. До того ж не всі випадки гепатиту A супроводжуються жовтяницею — симптомом, який звикли вважати найтиповішим. Тому необхідно зважати на будь-яке погіршення самопочуття та звертатися по консультацію до лікаря.
- Поділитися: