В адміністрації Порошенка заперечують інформацію про купівлю телеканалу «112 Україна»

В Адміністрації президента України спростовують інформацію, поширену оголошеним в розшук народним депутатом групи «Воля народу» Олександром Онищенком, про проведення з його участю переговорів про покупку телеканалу «112 Україна» в інтересах президента Петра Порошенка.

«Інформація, поширена низкою втікачів, які мають проблеми із законом, не відповідає дійсності і спрямована на відволікання уваги від розслідування щодо цих осіб», – прокоментували інформацію в прес-службі Адміністрації президента.

У свою чергу, народний депутат від фракції БПП Володимир Ар'єв зазначив, що відповідну заяву Онищенко зробив з метою спроби довести, що переслідується за політичними мотивами.

«Зараз підходить час вирішення Інтерполом питання про його розшук і екстрадицію. Єдиний шанс бути не виданими Україні – довести, що його  «переслідують» з політичних мотивів. Тому і обраний ним шлях прив'язки до Порошенка є логічним – кожен більш-менш професійний адвокат розпише політичну схему переслідування. Для того і роздувається скандал», – написав він у Facebook.

«Тільки наведені аргументи виглядають сумнівними. Хоча, якщо Онищенко хоче, то нехай приїде до Києва і розповість про все НАБУ. Тільки ж не приїде. Мета у нього інша», – додав Ар'єв.

Раніше Онищенко заявив, що Порошенко намагався через нього купити телеканал «112 Україна» і у нього начебто є листування з народним депутатом фракції БПП Сергієм Березенком та інвестиційним банкіром, засновником інвестиційної групи ICU Макаром Пасенюком про деталі майбутньої угоди.

Пасенюк спростував звинувачення про свою участь в операції і назвав заяви Онищенка «дурістю і брехнею». За його словами, в травні 2015 року він кілька разів зустрічався з Онищенком із ініціативи останнього, оскільки той планував в своїх інтересах купити канал «112 Україна», проте на зустрічі з власником і телеканалу Андрієм Подщіпковим з'ясувалося, що останній передумав продавати телеканал. Пасенюк уточнив, що Онищенко спочатку мав намір придбати телеканал на власну новостворену компанію і звертався з проханням допомогти в структуруванні потенційної угоди.

У свою чергу, Сергій Березенко у коментарі Громадському заявив, що ніколи не мав відношення до медіабізнесу і звинуватив Онищенка у намаганні вийти із економічної площини справи, яка розслідується щодо нього, у політичну.

«Скріншот зроблений абсолютно неякісно і зроблений поспіхом. Згідно якого я за одну хвилину зміг про щось домовитися, щось з кимось погодити і відповісти. Що по суті своїй неможливо – зверніть увагу на час, який там вказаний – 10:35. Тому мені навіть немає сенсу коментувати цю історію, особливо враховуючи той факт, що я на той момент був в Чернігові і займався передвиборчою кампанією. І ніколи взагалі не мав відношення до медіабізнесу, до жодного медіаактиву – просто не розуміюся в цьому. Я думаю, що це бажання пана Олександра вийти з економічної площини в політичну і зробити все, що від нього залежить, щоб отримати статус політичного діяча там і просити політичний захист в країні, де він знаходиться».