Зеленський не проти провести другий Саміт миру в Індії, але є умова

Президент Володимир Зеленський заявив, що запропонував прем’єр-міністрові Індії Нарендрі Моді провести другий Глобальний саміт миру в Індії. Однак для цього країна повинна приєднатися до комюніке першої зустрічі, що відбулася у Швейцарії.

Про це глава держави розповів під час зустрічі з індійськими журналістами.

Зеленський зауважив, що наразі перемовини щодо проведення другого Саміту миру ведуть із такими країнами, як Саудівська Аравія, Катар, Туреччина та Швейцарія. Він підкреслив, що хоче провести конференцію в одній із країн Глобального Півдня, проте є умова.

«Це стосується не лише Індії, а будь-якої держави, яка позитивно ставиться до прийняття другого Саміту миру. Ми не можемо провести його в країні, яка поки що не приєдналася до комюніке», — зазначив він.

За словами президента, він обговорив з прем’єром Індії «усі питання комюніке першого Саміту миру». 

Він також додав, що вже відбулася «велика зустріч» щодо першого пункту Саміту миру —  енергетичної безпеки.

«До листопада ми хочемо розробити повний план на основі всіх пунктів. Тому й хотіли, щоб решта країн також доєдналися. Вони можуть запропонувати додаткові пункти або висловити те, із чим не погоджуються», — пояснив Зеленський.

Перший Саміт миру у Швейцарії

15-16 червня у Швейцарії тривав перший Глобальний саміт миру, ініціатором якого виступила Україна. Конференція базувалася на попередніх дискусіях, зокрема на українській «формулі миру» та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.

Подія відбувалася на курорті Бюргеншток, поблизу міста Люцерн. До заходу долучилася 101 країна та міжнародна організація з усіх континентів. Дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні.

Однак не всі захотіли долучитися до підписання фінального комюніке — це Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індонезія, Колумбія, Лівія та ОАЕ. Кілька країн — Ірак та Йорданія — відкликали свої підписи згодом. А втім, після саміту до комюніке також долучилися інші країни й організації, зокрема Антигуа і Барбуда, Замбія, а також Організація американських держав, до якої входять 34 країни обох Америк.

Конференція базувалася на попередніх дискусіях, зокрема на українській «формулі миру» та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.